Baltā nakts “Vietā”

Ikgadējā kultūras festivāla Baltā nakts gaitā kafejnīcā “Vieta”, Kr. Valdemāra ielā 61, Rīgā arī šogad 10. septembrī no 20.00 viesi tiks aicināti maģiskā ceļojumā, kur priekšnesumus veidos roku veiklība un meistarība. Apmeklētājiem būs iespēja redzēt, sadzirdēt un sajust, uz ko spējīgas rokas, izveicīgi pirksti un lokanas plaukstas – uzstāsies ģitārists Reinis Jaunais, meistarīgais kāršu jaucējs Viestarts Gulāns, apvienība Āres, bet par sildošu zupu parūpēsies pavārs Žanis Raivo Behmanis.

balta nakts 20164

Rokas, kuras spēlē, pārsteidz ar ģitārspēles priekšnesumu ģitārista Reiņa Jaunā izpildījumā. Pirkstu veiklība un ģitāras stīgas liek saausīties un taktij līdzi piesist arī savas plaukstas.

Reinis Jaunais ir ceļojošs mūziķis un ģitārists no Rīgas. Savulaik Reinis ir darbojies dažādās grupās un sastāvos, spēlējot visdažādāko mūziku no smagā metāla līdz džezam, bet pēdējos gados pievērsies savai autormūzikai, tajā apvienojot dažādas ģitārspēles tehnikas un stilus.
Reinis ir daudz ceļojis – savu solo mūziku viņš aizsācis kā ielu muzikants, kad ar autostopiem apbraukājis dažādas valstis un spēlējis uz ielām gan Eiropā, gan ārpus tās. Pēdējā laikā Reinis ielas ir nomainījis pret nedaudz oficiālāku koncertēšanu, un ir paguvis sniegt koncertus ne tikai Latvijā, bet arī šur tur Eiropā, kā arī Kiprā un Jaunzēlandē.
Reinis ir izdevis 3 albumus – “Plika ģitāra” (2013), “Draugu orķestris” (2015) un “Gaišs” (2016) – pēdējo no tiem kopā ar savu grupu Young & The Oak People.

balta nakts 20165

Rokas, kuras zibenīgi jauc kārtis, Viestarta Gulāna vadībā jauc arī prātu skatītājam. Vērosim kāršu jaukšanas paraugdemonstrējumus un mēģināsim izsekot līdzi plaukstu lokanībai.

balta nakts 20166

Rokas, kuras milzu katlā vāra burvju zupu, pavāra Žaņa Raivo Behmaņa vadītas, sapulcē uz kopīgu ēšanu sanākušos viesus.Tiks vārīta garda sēņu zupa, lai sasildītu Baltās nakts tālo maršrutu gājējus.

balta nakts 20168

Vakara muzikālo noskaņu veidos eksperimentālās elekromūzikas apvienība Āres, savukārt telpā virmos noslēpumaina dūmaka un mirdzošas gaismiņas.

balta

Dec, 2017

Sarkandaugava. Kaķu veikali un nozagtais tramvajs

Pusstundas braucienā ar 5. tramvaju no centra uz Rīgas ziemeļiem atrodas Sarkandaugava jeb, kā daudzi vietējie mēdz to saukt, Kraska. Tā ir Rīgas apkaime ar bagātu vēsturi un vēl bagātāku slavu, pateicoties ne tikai Tvaika ielas psihiatrijas un narkoloģijas centram, bet arī vietējo raibajai dzīvei un arhitektūras kontrastiem.

Dec, 2017

Brekši. No papīra līdz sūnām

“Daudziem rīdziniekiem ļoti bieži sanāk skaidrot, ka tur aiz Mežciema, kur turpinās Biķernieku iela, arī vēl ir Rīgas teritorija – tas ir Juglas papīrfabrikas ciemats,” tā par savu dzimto vietu stāsta vietējā iedzīvotāja Edīte Platenberga.

Dec, 2017

Avoti. Proletariāta vēsture 

“Tieši šeit ir īstā Rīga. Nacionālās valsts galvaspilsēta ir kaut kur šeit, Avotos. Un kāda no apkaimes rūpnīcām būtu ideāla “prezidenta pils” – visleģendārākā, protams, ir Rusobalt,” prāto dzejnieks un mākslinieks Artūrs Punte.

Dec, 2017

Brasa. Kaimiņu būšana

Koleģiāla cilvēcība un komūnas burvība – tā Brasu raksturo apkaimes jaunpienācēja Gunta Upeniece, mamma un izšūšanas hobijbiznesa “em’bo” īpašniece.

Nov, 2017

Vai viegli būt jaunam. Rekviēms deju mūzikai.

Šonedēļ kinofestivālā “Black Nights” Tallinā pirmizrādīta filma “Deju laikmets” – stāsts par to, kā elektroniskā deju mūzika 80. gadu otrajā pusē no Rietumiem nokļuva Padomju Savienībā. Dosim vārdu filmas režisoram Viktoram Budam.

Nov, 2017

Iļģuciems. Visaugstākais punkts

Iļģuciema veikalā „Aibe“ strādā Linda Feldmane. Pārdevēja, kam piemīt sirsnīgs smaids – tāds, kas nav formāls, bet patiesi labsirdīgs. Veikals atrodas triju pieturu attālumā no Iļģuciema tramvaja galapunkta.