Baltā nakts “Vietā”

Ikgadējā kultūras festivāla Baltā nakts gaitā kafejnīcā “Vieta”, Kr. Valdemāra ielā 61, Rīgā arī šogad 10. septembrī no 20.00 viesi tiks aicināti maģiskā ceļojumā, kur priekšnesumus veidos roku veiklība un meistarība. Apmeklētājiem būs iespēja redzēt, sadzirdēt un sajust, uz ko spējīgas rokas, izveicīgi pirksti un lokanas plaukstas – uzstāsies ģitārists Reinis Jaunais, meistarīgais kāršu jaucējs Viestarts Gulāns, apvienība Āres, bet par sildošu zupu parūpēsies pavārs Žanis Raivo Behmanis.

balta nakts 20164

Rokas, kuras spēlē, pārsteidz ar ģitārspēles priekšnesumu ģitārista Reiņa Jaunā izpildījumā. Pirkstu veiklība un ģitāras stīgas liek saausīties un taktij līdzi piesist arī savas plaukstas.

Reinis Jaunais ir ceļojošs mūziķis un ģitārists no Rīgas. Savulaik Reinis ir darbojies dažādās grupās un sastāvos, spēlējot visdažādāko mūziku no smagā metāla līdz džezam, bet pēdējos gados pievērsies savai autormūzikai, tajā apvienojot dažādas ģitārspēles tehnikas un stilus.
Reinis ir daudz ceļojis – savu solo mūziku viņš aizsācis kā ielu muzikants, kad ar autostopiem apbraukājis dažādas valstis un spēlējis uz ielām gan Eiropā, gan ārpus tās. Pēdējā laikā Reinis ielas ir nomainījis pret nedaudz oficiālāku koncertēšanu, un ir paguvis sniegt koncertus ne tikai Latvijā, bet arī šur tur Eiropā, kā arī Kiprā un Jaunzēlandē.
Reinis ir izdevis 3 albumus – “Plika ģitāra” (2013), “Draugu orķestris” (2015) un “Gaišs” (2016) – pēdējo no tiem kopā ar savu grupu Young & The Oak People.

balta nakts 20165

Rokas, kuras zibenīgi jauc kārtis, Viestarta Gulāna vadībā jauc arī prātu skatītājam. Vērosim kāršu jaukšanas paraugdemonstrējumus un mēģināsim izsekot līdzi plaukstu lokanībai.

balta nakts 20166

Rokas, kuras milzu katlā vāra burvju zupu, pavāra Žaņa Raivo Behmaņa vadītas, sapulcē uz kopīgu ēšanu sanākušos viesus.Tiks vārīta garda sēņu zupa, lai sasildītu Baltās nakts tālo maršrutu gājējus.

balta nakts 20168

Vakara muzikālo noskaņu veidos eksperimentālās elekromūzikas apvienība Āres, savukārt telpā virmos noslēpumaina dūmaka un mirdzošas gaismiņas.

balta

Jan, 2018

Notiks projekta “Visas Taisnības” koncerti

Mūzikas projekts “Visas Taisnības” jaunā gaismā un laikmetīgā skanējumā iepazīstinās ar Raimonda Paula mūziku, kurā izmantoti dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi, pirms koncertu apmeklēšanas aicinot arī uz izstādi “Latvijai 60”. “Visas Taisnības” mūzikas projekta autori, mūziķis Raimonds Gusarevs un DJ Monsta, ir uzspodrinājuši 70. gadu latviešu estrādes mūzikas dziesmas un pārrakstījuši tās mūsdienu laikmetam raksturīgajās notīs.

Dec, 2017

Vecrīga. Ar čīzburgeru pie sienas 

Nikola Krištopane jau kopš pusaudža gadiem nodarbojas ar apartamentu īstermiņa izīrēšanu Rīgas vecpilsētā. Jau kopš mazotnes viņa sevi atceras Vecrīgā, soļojot līdzi vecākiem uz darbu, un stāstu par šo apkaimi viņai netrūkst.

Dec, 2017

Ķīpsala. Pārbaudītas vērtības

Aizvadītajos Ziemassvētkos apritēja apaļi 20 gadi, kopš uzņēmējs un ekspremjers Māris Gailis sauc sevi par īstu ķīpsalnieku. Lielāko daļu no šiem gadiem viņš kopā ar sievu arhitekti Zaigu Gaili veltījis šīs apkaimes attīstībai.

Dec, 2017

Imanta. Pazudusī pagalmu bērnība

Kas ir kopīgs Brodvejai ar Imantu? Abās šajās vietas mājas radis dejotājs un horeogrāfs Rolands Meržejevskis. Cilvēks, kurš jebkuru notikumu var pārvērst muzikālā skatuves pārdzīvojumā.

Dec, 2017

Mūki aizlidoja – templis palika

Tādi sirsnīgi smiekli. Daudz. No dienām televīzijā līdz pirmajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai “Lidojošo mūku templis”, kas nule palaista pasaulē un Latgales vēstniecībā Gors piedzīvojusi savu kārtējo pirmizrādi. “Vispār tās filmas tomēr ir sarežģīta lieta. Būtu zinājusi…’’ smejas režisore Žanete Skarule.