ISSP izdod kartītes ar jauno fotogrāfu darbiem

Biedrība ISSP, atzīmējot savu 10 gadu darbības jubileju, izdod īpašu dizaina kartīšu komplektu ar Latvijas jauno fotogrāfu darbiem – “ISSP 10. Desmit gadi – desmit autori”. Tajā iekļauti tādu fotogrāfu kā Andreja Strokina, Ievas Raudsepas, Ilzes Vanagas, Vikas Ekstas un citu Latvijas laikmetīgās fotogrāfijas mākslinieku darbi.

Kopš 2006. gada, kad tika dibināta biedrība ISSP, lai rīkotu pirmo Starptautisko Fotogrāfijas vasaras skolu Ludzā, tā izveidojusies par profesionālu organizāciju ar daudzpusīgu darbību fotogrāfijas jomā. Turpina notikt ne tikai lielu starptautisko atsaucību guvusī vasaras skola, bet arī ISSP Skola Rīgā, Starptautiskā meistarklase, Self Publish Riga pasākumu sērija, organizētas izstādes un rezidences, veidoti izdevumi, tādējādi rosinot jaunu izpratni par laikmetīgo fotogrāfiju Latvijā. Tomēr biedribas vadītāja Jūlija Berkoviča atzīst, ka vislielāko gandarījumu sniedz jaunā vietējo fotogrāfijas autoru paaudze, kas šo desmit gadu laikā augusi kopā ar ISSP un nu jau gūst panākumus ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Tikko izdotā kartīšu sērija sniedz ieskatu desmit jauno Latvijas autoru, ISSP laikabiedru un draugu, atšķirīgajos skatījumos.

20160407_ISSP10_Izdevums_4

Izdevumā publicētie autori – Andrejs Strokins, Daniels Mekšs, Diāna Tamane, Ieva Raudsepa, Ilze Vanaga, Inga Erdmane, Kārlis Bergs, Katrīna Ķepule, Reinis Hofmanis un Vika Eksta – ir attīstījuši savu redzējumu fotogrāfijā, piedaloties dažādās ISSP piedāvātajās izglītības programmās. Jaunie autori pārstāv daudzpusīgas pieejas medijam – no subjektīvi dokumentālas līdz izteikti konceptuālai. Šobrīd visi desmit aktīvi darbojas fotogrāfijas jomā, daļai turpinot mācības un radošo attīstību ārvalstīs.

Izdevumā izmantots īpašs dizaina risinājums, izceļot autoru fotogrāfijas uz eleganta melnas krāsas fona. Kartītes iespējams saglabāt kā komplektu vai izmantot sūtīšanai pa pastu.

Kartīšu sēriju “ISSP 10. Desmit gadi – desmit autori” iespējams apskatīt un pasūtīt ISSP mājaslapā: www.issp.lv. Izdevuma dizainu veidojuši ISSP ilggadējie partneri Artis un Rūta Brieži jeb rabit!!.

Jan, 2018

Notiks projekta “Visas Taisnības” koncerti

Mūzikas projekts “Visas Taisnības” jaunā gaismā un laikmetīgā skanējumā iepazīstinās ar Raimonda Paula mūziku, kurā izmantoti dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi, pirms koncertu apmeklēšanas aicinot arī uz izstādi “Latvijai 60”. “Visas Taisnības” mūzikas projekta autori, mūziķis Raimonds Gusarevs un DJ Monsta, ir uzspodrinājuši 70. gadu latviešu estrādes mūzikas dziesmas un pārrakstījuši tās mūsdienu laikmetam raksturīgajās notīs.

Dec, 2017

Vecrīga. Ar čīzburgeru pie sienas 

Nikola Krištopane jau kopš pusaudža gadiem nodarbojas ar apartamentu īstermiņa izīrēšanu Rīgas vecpilsētā. Jau kopš mazotnes viņa sevi atceras Vecrīgā, soļojot līdzi vecākiem uz darbu, un stāstu par šo apkaimi viņai netrūkst.

Dec, 2017

Ķīpsala. Pārbaudītas vērtības

Aizvadītajos Ziemassvētkos apritēja apaļi 20 gadi, kopš uzņēmējs un ekspremjers Māris Gailis sauc sevi par īstu ķīpsalnieku. Lielāko daļu no šiem gadiem viņš kopā ar sievu arhitekti Zaigu Gaili veltījis šīs apkaimes attīstībai.

Dec, 2017

Imanta. Pazudusī pagalmu bērnība

Kas ir kopīgs Brodvejai ar Imantu? Abās šajās vietas mājas radis dejotājs un horeogrāfs Rolands Meržejevskis. Cilvēks, kurš jebkuru notikumu var pārvērst muzikālā skatuves pārdzīvojumā.

Dec, 2017

Mūki aizlidoja – templis palika

Tādi sirsnīgi smiekli. Daudz. No dienām televīzijā līdz pirmajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai “Lidojošo mūku templis”, kas nule palaista pasaulē un Latgales vēstniecībā Gors piedzīvojusi savu kārtējo pirmizrādi. “Vispār tās filmas tomēr ir sarežģīta lieta. Būtu zinājusi…’’ smejas režisore Žanete Skarule.