Jauna filma par astoņdesmitajiem

Jaunai dokumentālai filmai “Deju laikmets”, ko radījusi studija “VFS Films”, publicēts pirmais treileris krievu versijā, taču pirmizrāde paredzēta gada nogalē. Filmā būs redzami pirmie PSRS dīdžeji Jānis Krauklis un Uģis Polis, kā arī ir iesaistītas vairākas Krievijas elektroniskās deju mūzikas skatuves personības, tostarp Artemijs Troickis.

Lomās iejutīsies Westbam, Indulis Bilzēns, Roberts Gobziņš un citi. Tās autors ir Viktors Buda, savukārt producents – Uldis Cekulis.

Astoņdesmito gadu beigas atnesa jaunāko mūzikas kultūru – tā bija revolucionāra un tās mantojums pilnībā izmainīja Padomju Latvijas un PSRS kultūras seju. Mūzika ir viena no protesta formām, tādēļ likumsakarīgi tas, ka astoņdesmito gadu otrajā pusē Rīgas vēl padomiskajai mākslai un kultūrai tika pieteikta alternatīva mūzikas kultūra.

Filmas tapšanas gaitai var sekot tās Facebook lapā, taču pilnu sižetu tās veidotāji vēl neizpauž.

Leave a Reply

Dec, 2017

Sarkandaugava. Kaķu veikali un nozagtais tramvajs

Pusstundas braucienā ar 5. tramvaju no centra uz Rīgas ziemeļiem atrodas Sarkandaugava jeb, kā daudzi vietējie mēdz to saukt, Kraska. Tā ir Rīgas apkaime ar bagātu vēsturi un vēl bagātāku slavu, pateicoties ne tikai Tvaika ielas psihiatrijas un narkoloģijas centram, bet arī vietējo raibajai dzīvei un arhitektūras kontrastiem.

Dec, 2017

Brekši. No papīra līdz sūnām

“Daudziem rīdziniekiem ļoti bieži sanāk skaidrot, ka tur aiz Mežciema, kur turpinās Biķernieku iela, arī vēl ir Rīgas teritorija – tas ir Juglas papīrfabrikas ciemats,” tā par savu dzimto vietu stāsta vietējā iedzīvotāja Edīte Platenberga.

Dec, 2017

Avoti. Proletariāta vēsture 

“Tieši šeit ir īstā Rīga. Nacionālās valsts galvaspilsēta ir kaut kur šeit, Avotos. Un kāda no apkaimes rūpnīcām būtu ideāla “prezidenta pils” – visleģendārākā, protams, ir Rusobalt,” prāto dzejnieks un mākslinieks Artūrs Punte.

Dec, 2017

Brasa. Kaimiņu būšana

Koleģiāla cilvēcība un komūnas burvība – tā Brasu raksturo apkaimes jaunpienācēja Gunta Upeniece, mamma un izšūšanas hobijbiznesa “em’bo” īpašniece.

Nov, 2017

Vai viegli būt jaunam. Rekviēms deju mūzikai.

Šonedēļ kinofestivālā “Black Nights” Tallinā pirmizrādīta filma “Deju laikmets” – stāsts par to, kā elektroniskā deju mūzika 80. gadu otrajā pusē no Rietumiem nokļuva Padomju Savienībā. Dosim vārdu filmas režisoram Viktoram Budam.

Nov, 2017

Iļģuciems. Visaugstākais punkts

Iļģuciema veikalā „Aibe“ strādā Linda Feldmane. Pārdevēja, kam piemīt sirsnīgs smaids – tāds, kas nav formāls, bet patiesi labsirdīgs. Veikals atrodas triju pieturu attālumā no Iļģuciema tramvaja galapunkta.