Jauna filma par astoņdesmitajiem

Jaunai dokumentālai filmai “Deju laikmets”, ko radījusi studija “VFS Films”, publicēts pirmais treileris krievu versijā, taču pirmizrāde paredzēta gada nogalē. Filmā būs redzami pirmie PSRS dīdžeji Jānis Krauklis un Uģis Polis, kā arī ir iesaistītas vairākas Krievijas elektroniskās deju mūzikas skatuves personības, tostarp Artemijs Troickis.

Lomās iejutīsies Westbam, Indulis Bilzēns, Roberts Gobziņš un citi. Tās autors ir Viktors Buda, savukārt producents – Uldis Cekulis.

Astoņdesmito gadu beigas atnesa jaunāko mūzikas kultūru – tā bija revolucionāra un tās mantojums pilnībā izmainīja Padomju Latvijas un PSRS kultūras seju. Mūzika ir viena no protesta formām, tādēļ likumsakarīgi tas, ka astoņdesmito gadu otrajā pusē Rīgas vēl padomiskajai mākslai un kultūrai tika pieteikta alternatīva mūzikas kultūra.

Filmas tapšanas gaitai var sekot tās Facebook lapā, taču pilnu sižetu tās veidotāji vēl neizpauž.

Leave a Reply

Jan, 2018

Notiks projekta “Visas Taisnības” koncerti

Mūzikas projekts “Visas Taisnības” jaunā gaismā un laikmetīgā skanējumā iepazīstinās ar Raimonda Paula mūziku, kurā izmantoti dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi, pirms koncertu apmeklēšanas aicinot arī uz izstādi “Latvijai 60”. “Visas Taisnības” mūzikas projekta autori, mūziķis Raimonds Gusarevs un DJ Monsta, ir uzspodrinājuši 70. gadu latviešu estrādes mūzikas dziesmas un pārrakstījuši tās mūsdienu laikmetam raksturīgajās notīs.

Dec, 2017

Vecrīga. Ar čīzburgeru pie sienas 

Nikola Krištopane jau kopš pusaudža gadiem nodarbojas ar apartamentu īstermiņa izīrēšanu Rīgas vecpilsētā. Jau kopš mazotnes viņa sevi atceras Vecrīgā, soļojot līdzi vecākiem uz darbu, un stāstu par šo apkaimi viņai netrūkst.

Dec, 2017

Ķīpsala. Pārbaudītas vērtības

Aizvadītajos Ziemassvētkos apritēja apaļi 20 gadi, kopš uzņēmējs un ekspremjers Māris Gailis sauc sevi par īstu ķīpsalnieku. Lielāko daļu no šiem gadiem viņš kopā ar sievu arhitekti Zaigu Gaili veltījis šīs apkaimes attīstībai.

Dec, 2017

Imanta. Pazudusī pagalmu bērnība

Kas ir kopīgs Brodvejai ar Imantu? Abās šajās vietas mājas radis dejotājs un horeogrāfs Rolands Meržejevskis. Cilvēks, kurš jebkuru notikumu var pārvērst muzikālā skatuves pārdzīvojumā.

Dec, 2017

Mūki aizlidoja – templis palika

Tādi sirsnīgi smiekli. Daudz. No dienām televīzijā līdz pirmajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai “Lidojošo mūku templis”, kas nule palaista pasaulē un Latgales vēstniecībā Gors piedzīvojusi savu kārtējo pirmizrādi. “Vispār tās filmas tomēr ir sarežģīta lieta. Būtu zinājusi…’’ smejas režisore Žanete Skarule.