Jaungada balle Aļaskā

Kafejnīcas “Piens” tradicionālais jaungada festivāls šogad norisināsies jaunā lokācijā – pēc veiksmīgām ballēm četrus iepriekšējos gadus kafejnīcā “Piens” un blakus esošajā Fon Stricka villā, izplešoties festivāla mērogam, svinības tiek pārceltas uz plašākām telpām bijušajā zefīru fabrikā „Uzvara” Sporta ielā 2.

Kā katru gadu, festivālam ir sava tematika – šoreiz „Piens Fest Aļaska”. Sadarbībā ar Latvijas māksliniekiem zefīru fabrikā tiks simulēta Aļaskas atmosfēra, kas ļaus piedzīvot ceļojumu telpā ar īstiem mežcirtēju totēmiem, dzīvu mežu un savvaļas lāčiem, indiāņu kazino, ledu dzērienos un dzērieniem ledū, galvu reibinošām dejām, dzirkstošu publiku un šampanieti.

Pasākuma galvenie mākslinieki – grupa Instrumenti – pēc ilgākas klusēšanas atgriezīsies uz skatuves jaunā, pārsteidzošā ampluā. Visu nakti uzstāsies dīdžeji, tajā skaitā leģendārais dīdžejinga pionieris, pirmais plašu DJ padomju laika Latvijā – DJ Jānis Krauklis, kā arī Dj Mariash un Dj Malork. Pārējos māksliniekus festivāla organizatori izsludinās tuvākajā laikā, sekojiet līdzi informācijai Facebook.

Ierašanās balles uzvalkos. Biļetes var iegādāties “Biļešu servisa” kasēs un internetā, to cena – no 13 līdz 15 EUR.

Dec, 2017

Sarkandaugava. Kaķu veikali un nozagtais tramvajs

Pusstundas braucienā ar 5. tramvaju no centra uz Rīgas ziemeļiem atrodas Sarkandaugava jeb, kā daudzi vietējie mēdz to saukt, Kraska. Tā ir Rīgas apkaime ar bagātu vēsturi un vēl bagātāku slavu, pateicoties ne tikai Tvaika ielas psihiatrijas un narkoloģijas centram, bet arī vietējo raibajai dzīvei un arhitektūras kontrastiem.

Dec, 2017

Brekši. No papīra līdz sūnām

“Daudziem rīdziniekiem ļoti bieži sanāk skaidrot, ka tur aiz Mežciema, kur turpinās Biķernieku iela, arī vēl ir Rīgas teritorija – tas ir Juglas papīrfabrikas ciemats,” tā par savu dzimto vietu stāsta vietējā iedzīvotāja Edīte Platenberga.

Dec, 2017

Avoti. Proletariāta vēsture 

“Tieši šeit ir īstā Rīga. Nacionālās valsts galvaspilsēta ir kaut kur šeit, Avotos. Un kāda no apkaimes rūpnīcām būtu ideāla “prezidenta pils” – visleģendārākā, protams, ir Rusobalt,” prāto dzejnieks un mākslinieks Artūrs Punte.

Dec, 2017

Brasa. Kaimiņu būšana

Koleģiāla cilvēcība un komūnas burvība – tā Brasu raksturo apkaimes jaunpienācēja Gunta Upeniece, mamma un izšūšanas hobijbiznesa “em’bo” īpašniece.

Nov, 2017

Vai viegli būt jaunam. Rekviēms deju mūzikai.

Šonedēļ kinofestivālā “Black Nights” Tallinā pirmizrādīta filma “Deju laikmets” – stāsts par to, kā elektroniskā deju mūzika 80. gadu otrajā pusē no Rietumiem nokļuva Padomju Savienībā. Dosim vārdu filmas režisoram Viktoram Budam.

Nov, 2017

Iļģuciems. Visaugstākais punkts

Iļģuciema veikalā „Aibe“ strādā Linda Feldmane. Pārdevēja, kam piemīt sirsnīgs smaids – tāds, kas nav formāls, bet patiesi labsirdīgs. Veikals atrodas triju pieturu attālumā no Iļģuciema tramvaja galapunkta.