Kultūras žurnālistikas nodarbības Liepājā

Turpinot pagājušā gada nogalē veiksmīgi iesākto “Veto Magazine” kultūras žurnālistikas nodarbību ciklu, no 6. līdz 8. aprīlim Liepājā, Dārza ielas radošajā kvartālā notiks šo kursu “izbraukuma” nodarbības, kuru laikā – divos vakaros un vienā dienā – liepājnieki varēs izzināt kultūras žurnālistikas pamatlikumus, izpētīt veiksmīgākos un klišejiskākos piemērus, kā arī piedalīties praktiskajos treniņos.

“Veto Magazine” žurnālistikas kursi orientēti uz spēju savienot teoriju un praksi un ir paredzēti “jaunajiem rakstošajiem”: studējošajiem un studētgribošajiem, citas izglītības ieguvušajiem, tiem, kam darbā, savā biznesā, hobijos vai personīgajai labsajūtai var noderēt pamatzināšanas rakstīšanā, informācijas vākšanā un mediju komunikācijā, kā arī spēja neiekrist kļūdu bedrēs.

Aplūkojamās tēmas:

– inteliģences uzpumpēšana – ‘par’ un ‘pret’;

– kultūras žurnālists – teorētiķis vai praktiķis?

– vai žurnālistikā pietiek ar diktofonu un klaviatūru?

– gonzo žurnālistikas visatļautība.

Nodarbības vadīs “Veto Magazine” galvenā redaktore Zane Volkinšteine un žurnāliste Ance Šverna.

 

Nodarbību laiki Liepājā:

ceturdien, 6. aprīlī, un piektdien, 7. aprīlī – no 17.30 līdz 20.30, sestdien, 8. aprīlī – no 10.00 līdz 16.00.

Pieteikšanās līdz 30. martam, rakstot uz e-pastu vetokursi@gmail.com.

Cena: 112 EUR par visām nodarbībām. Liepājas Universitātes studentiem 20% atlaide (90 EUR).

Pēc kursu beigšanas dalībniekiem tiks izsniegts apliecinājums par lekciju kursa apgūšanu.

Nodarbības norisināsies Liepājā, Dārza ielā 4/8.

kamais “Veto Magazine” nodarbību cikls: Rīga, aprīlis / maijs 2017 (vairāk informācijas, rakstot uz e-pastu vetokursi@gmail.com).

“Veto Magazine” ir dzīvās kultūras medijs ar 10 gadu pieredzi. 2016. gada rudenī Rīgā notika pirmie “Veto Magazine” rīkotie kultūras žurnālistikas kursi, ko vadīja žurnāla redaktori un autori.

Nodarbību datumi un tēmas Liepājā

6.04.2017.

Kultūras žurnālistika Latvijā un pasaulē, mīti par žurnālista profesiju. “Tu esi tik gudrs, cik esi oflainā“, darbs ar informāciju, idejām, motivāciju, auditorijas izprašanu medija un veidojamā materiāla kontekstā. Notikumi mediju telpā, kas mainījuši pasauli un žurnālistikas likumus Latvijā un pasaulē. Kuriozi, pārpratumi un paradigmu maiņas.

– Valodas nemitīgā attīstība – redaktora, korektora un autora attiecības. Kā veidot brīva stila, taču pieklājīgas attiecības ar valodas likumiem? Praktiskie piemēri – diskusijas par “pelēko zonu”, “drīkst”, “nedrīkst” un “reizēm”, ieskats tipiskajās mediju valodas kļūdās.

Gonzo žurnālistikas rašanās, Latvijas un pasaules piemēri. Audiovizuāli uzskates materiāli un praktiskais treniņš.

7.04.2017.

– “Žurnālistika nav tikai burti” – par rakstošā autora sadarbību ar fotogrāfu u.c. materiālu veidojošo komandu. Par laikmetīgo tehnoloģiju prātīgu un aplamu izmantojumu. Par fotostāstu, reportāžu, modes sesiju u.c. specifiskas formas materiālu veidošanu.

– Lekcija par TV, radio un kino specifiku un ietekmi uz žurnālistiku. Ar ko darbības ēterā vai ierakstā atšķiras no rakstīšanas? “Jebkurš var būt radio dīdžejs?”

Kultūras ziņu žurnālistikas pamatlikumi. Ieskats preses relīžu un ziņu žurnālistikas ieradumos Latvijā. Ziņu žurnālistikas un preses relīžu rakstīšanas praktiskais treniņš gadījumu studijas, krāšņāko un komiskāko piemēru analīze.

8.04.2017.

– Intervija – process un rezultāts. Intervēšanas etiķete, populārākie pārpratumi un to pieveikšanas tehnikas. Vai ir vērts sarunā pieturēties pie sākotnēji izraudzītās tēmas?

– Apraksta (feature) materiālu veidošana. Kā labu intervijas tekstu pārvērst sausā atstāstījumā (un kā to nedarīt)? Kā izvēlēties piemērotākos avotus? Kā rīkoties informācijas vakuuma vai pārmērīga daudzuma gadījumos?

– Autorraksti (recenzijas, esejas, pieredzes pārstāsti, feļetoniskas ievirzes raksti, autorvalodas attīstīšana). Gadījumu studijas. Intervijas, apraksta un autorraksta tēmai veltītā praktiskā daļa – gadījumu studijas un situāciju modelēšana.

Mar, 2017

Tiks atklāts “kim?” pavasara izstāžu cikls

Ar īpaši laikmetīgās mākslas centram “kim?” radītām jaunu darbu sērijām 24. martā plkst. 19.00 “kim?” telpās Sporta ielā 2 tiiks atklāts trīs solo izstāžu cikls: latviešu mākslinieces un “kim? Rezidences Balvas 2017” ieguvējas Ievas Kraules personālizstāde “α: Maldugunis”; somu mākslinieces Maijas Lūtonenas personālizstāde “Plāns un pludiņš”; meksikāņu mākslinieka Rodrigo Ernandesa personālizstāde “Ļodzīgākās no lietām”. Visas izstādes vieno

Mar, 2017

Izdots alus darītavai veltīts mūzikas ieraksts

Beļģijas mikroizdevniecībā “Unfathomless” klajā nācis Riharda Bražinska un Raita Upena A/S “Aldaris” vēsturiskajai alus darītavai veltīts lauka ierakstu / konkrētās mūzikas skaņdarbs – iespējams, pirmais ar alu saistītais veikums žanra apcirkņos.

Mar, 2017

Eksperimentālā kino īstums

Par analogo kino Latvijā un pasaulē, kā arī par festivāla “Process” programmu vairāk lasiet “Veto” sarunā ar festivāla direktori Ievu Balodi un programmu kuratori Lāsmu Bērtuli.

Mar, 2017

Rīgā uzstāsies duets Phantogram

Lai atrādītu klausītājiem sava jaunākā albuma “Three” muzikālo materiālu, ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs 6. aprīlī Rīgā, koncertzālē “Palladium” uzstāsies amerikāņu elektroniskā roka un triphopa duets Phantogram.  Phantogram 2007. gadā nodibināja bērnības draugi Džošs Kārters (Josh Carter) un Sāra Bartela (Sarah Barthel). Savu mūzikas stilu viņi raksturo kā elektroniskā roka, sapņu popa un triphopa apvienojumu,

Mar, 2017

Ar brīvdabas koncertu Viļņā viesosies Foals

Britu indīroka grupa Foals, ko mūzikas kritiķi atzinuši par vienu no labākajām koncertgrupām, Eiropas koncerttūres laikā ar brīvdabas koncertu 31. jūlijā uzstāsies Viļņā. Grupas pēdējais albums “What Went Down” ieguvis žurnāla “NME” balvu kā Gada labākais albums. Grupa Foals ir daudzveidīga gan skanējumā, gan vēstījumā – viņu mūziku veido tādu stilu kā indīpopa, post pankroka, matemātiskā roka un

Mar, 2017

Objektu portreti Magones Boleiko jaunākajā izstādē

Refleksijas par kosmosa vispārīgo kārtību, likumsakarībām laikā un telpā – māksliniece Magone Boleiko savā jaunākajā personālizstādē “Biokonstrukcijas” apmeklētājiem nodod savu skatījumu uz realitāti un attīstību, telpu un laiku. Viņas jaunā izstāde galerijā “Māksla XO” kopā ar Ivetas Laures izstādi “Intra” skatāma līdz 4. aprīlim.

Mar, 2017

Intervija ar jauno režisoru Matīsu Kažu

Kinoteātrī “Splendid Palace” jau šodien 13. februārī pirmizrādi piedzīvos jaunā režisora Matīsa Kažas pirmā pilnmetrāžas dokumentālā filma “Vienu biļeti, lūdzu!” (“One Ticket, Please!”).

Mar, 2017

Izsludināta pateikšanās FK balvai

Žurnāls “FK” (“Foto Kvartāls”) sadarbībā ar Sony un festivālu Rīgas Fotomēnesis izsludina pieteikšanos FK Balvai 2017, kuras mērķis ir noskaidrot labāko Latvijas jauno fotogrāfu.