Kultūras žurnālistikas nodarbības Liepājā

Turpinot pagājušā gada nogalē veiksmīgi iesākto “Veto Magazine” kultūras žurnālistikas nodarbību ciklu, no 6. līdz 8. aprīlim Liepājā, Dārza ielas radošajā kvartālā notiks šo kursu “izbraukuma” nodarbības, kuru laikā – divos vakaros un vienā dienā – liepājnieki varēs izzināt kultūras žurnālistikas pamatlikumus, izpētīt veiksmīgākos un klišejiskākos piemērus, kā arī piedalīties praktiskajos treniņos.

“Veto Magazine” žurnālistikas kursi orientēti uz spēju savienot teoriju un praksi un ir paredzēti “jaunajiem rakstošajiem”: studējošajiem un studētgribošajiem, citas izglītības ieguvušajiem, tiem, kam darbā, savā biznesā, hobijos vai personīgajai labsajūtai var noderēt pamatzināšanas rakstīšanā, informācijas vākšanā un mediju komunikācijā, kā arī spēja neiekrist kļūdu bedrēs.

Aplūkojamās tēmas:

– inteliģences uzpumpēšana – ‘par’ un ‘pret’;

– kultūras žurnālists – teorētiķis vai praktiķis?

– vai žurnālistikā pietiek ar diktofonu un klaviatūru?

– gonzo žurnālistikas visatļautība.

Nodarbības vadīs “Veto Magazine” galvenā redaktore Zane Volkinšteine un žurnāliste Ance Šverna.

 

Nodarbību laiki Liepājā:

ceturdien, 6. aprīlī, un piektdien, 7. aprīlī – no 17.30 līdz 20.30, sestdien, 8. aprīlī – no 10.00 līdz 16.00.

Pieteikšanās līdz 30. martam, rakstot uz e-pastu vetokursi@gmail.com.

Cena: 112 EUR par visām nodarbībām. Liepājas Universitātes studentiem 20% atlaide (90 EUR).

Pēc kursu beigšanas dalībniekiem tiks izsniegts apliecinājums par lekciju kursa apgūšanu.

Nodarbības norisināsies Liepājā, Dārza ielā 4/8.

kamais “Veto Magazine” nodarbību cikls: Rīga, aprīlis / maijs 2017 (vairāk informācijas, rakstot uz e-pastu vetokursi@gmail.com).

“Veto Magazine” ir dzīvās kultūras medijs ar 10 gadu pieredzi. 2016. gada rudenī Rīgā notika pirmie “Veto Magazine” rīkotie kultūras žurnālistikas kursi, ko vadīja žurnāla redaktori un autori.

Nodarbību datumi un tēmas Liepājā

6.04.2017.

Kultūras žurnālistika Latvijā un pasaulē, mīti par žurnālista profesiju. “Tu esi tik gudrs, cik esi oflainā“, darbs ar informāciju, idejām, motivāciju, auditorijas izprašanu medija un veidojamā materiāla kontekstā. Notikumi mediju telpā, kas mainījuši pasauli un žurnālistikas likumus Latvijā un pasaulē. Kuriozi, pārpratumi un paradigmu maiņas.

– Valodas nemitīgā attīstība – redaktora, korektora un autora attiecības. Kā veidot brīva stila, taču pieklājīgas attiecības ar valodas likumiem? Praktiskie piemēri – diskusijas par “pelēko zonu”, “drīkst”, “nedrīkst” un “reizēm”, ieskats tipiskajās mediju valodas kļūdās.

Gonzo žurnālistikas rašanās, Latvijas un pasaules piemēri. Audiovizuāli uzskates materiāli un praktiskais treniņš.

7.04.2017.

– “Žurnālistika nav tikai burti” – par rakstošā autora sadarbību ar fotogrāfu u.c. materiālu veidojošo komandu. Par laikmetīgo tehnoloģiju prātīgu un aplamu izmantojumu. Par fotostāstu, reportāžu, modes sesiju u.c. specifiskas formas materiālu veidošanu.

– Lekcija par TV, radio un kino specifiku un ietekmi uz žurnālistiku. Ar ko darbības ēterā vai ierakstā atšķiras no rakstīšanas? “Jebkurš var būt radio dīdžejs?”

Kultūras ziņu žurnālistikas pamatlikumi. Ieskats preses relīžu un ziņu žurnālistikas ieradumos Latvijā. Ziņu žurnālistikas un preses relīžu rakstīšanas praktiskais treniņš gadījumu studijas, krāšņāko un komiskāko piemēru analīze.

8.04.2017.

– Intervija – process un rezultāts. Intervēšanas etiķete, populārākie pārpratumi un to pieveikšanas tehnikas. Vai ir vērts sarunā pieturēties pie sākotnēji izraudzītās tēmas?

– Apraksta (feature) materiālu veidošana. Kā labu intervijas tekstu pārvērst sausā atstāstījumā (un kā to nedarīt)? Kā izvēlēties piemērotākos avotus? Kā rīkoties informācijas vakuuma vai pārmērīga daudzuma gadījumos?

– Autorraksti (recenzijas, esejas, pieredzes pārstāsti, feļetoniskas ievirzes raksti, autorvalodas attīstīšana). Gadījumu studijas. Intervijas, apraksta un autorraksta tēmai veltītā praktiskā daļa – gadījumu studijas un situāciju modelēšana.

Jul, 2017

Kas notiek, “Positivus”?

Kad tika izziņota 2017. gada “Positivus” festivāla programma, daudzi rauca degunu – neesot neviena “lielā iemesla” festivāla apmeklēšanai. Galu galā alternatīvas izklaides iespējas šogad ir pietiekami daudz – pasaulslavenas rokgrupas koncertē Lucavsalā vai laicīgi jau ir ieplānots ceļojums uz siltajām zemēm.

Jul, 2017

Veto Magazine #40

Iznācis žurnāla “Veto Magazine” 40. numurs; šoreiz tiek pētīta “dari pats” jeb “do it yourself” tēma. Žurnāls ir kļuvis biezāks un ieguvis jaunu dizainu. Jaunākajā “Veto Magazine” numurā lasāma intervija ar mūziķi, dzejnieku un psihoterapeitu Pēteri Dragunu, intervija ar stilistiski mainīgās grupas Ezeri līderi Miķeli Putniņu, saruna ar fotogrāfu Alni Stakli, kurš nominēts prestižajai “Prix

Jun, 2017

Dialogs jāveido gudri

Aplūkot izstādi “Kopā viens” un piedalīties sarunā ar izstādes autoriem – Evelīnu Vidu (agrāk Deičmani) un amerikāņu mūziķi un komponistu Andrē Vidu – iespējams šo ceturtdien, 29. jūnijā galerijā “Alma”.

Jun, 2017

Brīnumzeme Igaunija

Izstāde “Vieta, kur viss ir labāk” mākslas un koncepcijas valodā apskata Latvijā populāro viedokli, ka kaimiņvalstī Igaunijā klājas daudz labāk nekā Latvijā. Gandrīz jebkurā pētījumā par vietējo situāciju ekonomikā, politikā, tautsaimniecībā, pilsoniskuma apziņā tiek salīdzinoši norādīts, ka Igaunijas Republikai ir labāki sasniegumi. Rezultātā Latvijas iedzīvotāju apziņā Igaunija un igauņi pēdējās desmitgades laikā no anekdotēs apsmietiem

Jun, 2017

Āgenskalns. Šlāgerpanks, slepenās ejas un literatūra

Ar rakstnieku, publicistu, nerimstošu pagrīdes mūziķi un vienkārši marginālu personību – Edmundu Frīdvaldu – tiekos spiedīgi saulainā, bet ne īpaši siltā dienā pie Āgenskalna tirgus. Ieraudzījis manu rozā skrejriteni, viņš nosaka, ka es esot palicis galīgi traks.

Jun, 2017

Ilgi gaidītais, visilgākais koncerts

Ir teiciens – kas ilgi nāk, tas labi nāk. Un 21. jūnija vakarā Lucavsalā šis teiciens ieguva reālas aprises, lielajiem, labsirdīgajiem rokeriem Foo Fighters beidzot nospēlējot koncertu Latvijā.

Jun, 2017

Sarunāties caur mākslu

“Veto” sastapa Baibu Bartkeviču pa ceļam no Liepājas uz Amsterdamu, lai aprunātos par “mazo” ikdienu Baibas profesijā un iecerēm Liepājas mākslas forumā.

May, 2017

Izcilā koncertgrupa – Foals

Jau ziņojām, ka 31. jūlijā Viļņā “Kalnai Park” estrādē uzstāsies britu indie grupa Foals, kuru mūzikas kritiķi nodēvējuši par vienu no pasaulē vislabākajām koncertgrupām. Kāds ir Foals noslēpums?