Kultūras žurnālistikas nodarbības Liepājā

Turpinot pagājušā gada nogalē veiksmīgi iesākto “Veto Magazine” kultūras žurnālistikas nodarbību ciklu, no 6. līdz 8. aprīlim Liepājā, Dārza ielas radošajā kvartālā notiks šo kursu “izbraukuma” nodarbības, kuru laikā – divos vakaros un vienā dienā – liepājnieki varēs izzināt kultūras žurnālistikas pamatlikumus, izpētīt veiksmīgākos un klišejiskākos piemērus, kā arī piedalīties praktiskajos treniņos.

“Veto Magazine” žurnālistikas kursi orientēti uz spēju savienot teoriju un praksi un ir paredzēti “jaunajiem rakstošajiem”: studējošajiem un studētgribošajiem, citas izglītības ieguvušajiem, tiem, kam darbā, savā biznesā, hobijos vai personīgajai labsajūtai var noderēt pamatzināšanas rakstīšanā, informācijas vākšanā un mediju komunikācijā, kā arī spēja neiekrist kļūdu bedrēs.

Aplūkojamās tēmas:

– inteliģences uzpumpēšana – ‘par’ un ‘pret’;

– kultūras žurnālists – teorētiķis vai praktiķis?

– vai žurnālistikā pietiek ar diktofonu un klaviatūru?

– gonzo žurnālistikas visatļautība.

Nodarbības vadīs “Veto Magazine” galvenā redaktore Zane Volkinšteine un žurnāliste Ance Šverna.

 

Nodarbību laiki Liepājā:

ceturdien, 6. aprīlī, un piektdien, 7. aprīlī – no 17.30 līdz 20.30, sestdien, 8. aprīlī – no 10.00 līdz 16.00.

Pieteikšanās līdz 30. martam, rakstot uz e-pastu vetokursi@gmail.com.

Cena: 112 EUR par visām nodarbībām. Liepājas Universitātes studentiem 20% atlaide (90 EUR).

Pēc kursu beigšanas dalībniekiem tiks izsniegts apliecinājums par lekciju kursa apgūšanu.

Nodarbības norisināsies Liepājā, Dārza ielā 4/8.

kamais “Veto Magazine” nodarbību cikls: Rīga, aprīlis / maijs 2017 (vairāk informācijas, rakstot uz e-pastu vetokursi@gmail.com).

“Veto Magazine” ir dzīvās kultūras medijs ar 10 gadu pieredzi. 2016. gada rudenī Rīgā notika pirmie “Veto Magazine” rīkotie kultūras žurnālistikas kursi, ko vadīja žurnāla redaktori un autori.

Nodarbību datumi un tēmas Liepājā

6.04.2017.

Kultūras žurnālistika Latvijā un pasaulē, mīti par žurnālista profesiju. “Tu esi tik gudrs, cik esi oflainā“, darbs ar informāciju, idejām, motivāciju, auditorijas izprašanu medija un veidojamā materiāla kontekstā. Notikumi mediju telpā, kas mainījuši pasauli un žurnālistikas likumus Latvijā un pasaulē. Kuriozi, pārpratumi un paradigmu maiņas.

– Valodas nemitīgā attīstība – redaktora, korektora un autora attiecības. Kā veidot brīva stila, taču pieklājīgas attiecības ar valodas likumiem? Praktiskie piemēri – diskusijas par “pelēko zonu”, “drīkst”, “nedrīkst” un “reizēm”, ieskats tipiskajās mediju valodas kļūdās.

Gonzo žurnālistikas rašanās, Latvijas un pasaules piemēri. Audiovizuāli uzskates materiāli un praktiskais treniņš.

7.04.2017.

– “Žurnālistika nav tikai burti” – par rakstošā autora sadarbību ar fotogrāfu u.c. materiālu veidojošo komandu. Par laikmetīgo tehnoloģiju prātīgu un aplamu izmantojumu. Par fotostāstu, reportāžu, modes sesiju u.c. specifiskas formas materiālu veidošanu.

– Lekcija par TV, radio un kino specifiku un ietekmi uz žurnālistiku. Ar ko darbības ēterā vai ierakstā atšķiras no rakstīšanas? “Jebkurš var būt radio dīdžejs?”

Kultūras ziņu žurnālistikas pamatlikumi. Ieskats preses relīžu un ziņu žurnālistikas ieradumos Latvijā. Ziņu žurnālistikas un preses relīžu rakstīšanas praktiskais treniņš gadījumu studijas, krāšņāko un komiskāko piemēru analīze.

8.04.2017.

– Intervija – process un rezultāts. Intervēšanas etiķete, populārākie pārpratumi un to pieveikšanas tehnikas. Vai ir vērts sarunā pieturēties pie sākotnēji izraudzītās tēmas?

– Apraksta (feature) materiālu veidošana. Kā labu intervijas tekstu pārvērst sausā atstāstījumā (un kā to nedarīt)? Kā izvēlēties piemērotākos avotus? Kā rīkoties informācijas vakuuma vai pārmērīga daudzuma gadījumos?

– Autorraksti (recenzijas, esejas, pieredzes pārstāsti, feļetoniskas ievirzes raksti, autorvalodas attīstīšana). Gadījumu studijas. Intervijas, apraksta un autorraksta tēmai veltītā praktiskā daļa – gadījumu studijas un situāciju modelēšana.

Jan, 2018

Notiks projekta “Visas Taisnības” koncerti

Mūzikas projekts “Visas Taisnības” jaunā gaismā un laikmetīgā skanējumā iepazīstinās ar Raimonda Paula mūziku, kurā izmantoti dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi, pirms koncertu apmeklēšanas aicinot arī uz izstādi “Latvijai 60”. “Visas Taisnības” mūzikas projekta autori, mūziķis Raimonds Gusarevs un DJ Monsta, ir uzspodrinājuši 70. gadu latviešu estrādes mūzikas dziesmas un pārrakstījuši tās mūsdienu laikmetam raksturīgajās notīs.

Dec, 2017

Vecrīga. Ar čīzburgeru pie sienas 

Nikola Krištopane jau kopš pusaudža gadiem nodarbojas ar apartamentu īstermiņa izīrēšanu Rīgas vecpilsētā. Jau kopš mazotnes viņa sevi atceras Vecrīgā, soļojot līdzi vecākiem uz darbu, un stāstu par šo apkaimi viņai netrūkst.

Dec, 2017

Ķīpsala. Pārbaudītas vērtības

Aizvadītajos Ziemassvētkos apritēja apaļi 20 gadi, kopš uzņēmējs un ekspremjers Māris Gailis sauc sevi par īstu ķīpsalnieku. Lielāko daļu no šiem gadiem viņš kopā ar sievu arhitekti Zaigu Gaili veltījis šīs apkaimes attīstībai.

Dec, 2017

Imanta. Pazudusī pagalmu bērnība

Kas ir kopīgs Brodvejai ar Imantu? Abās šajās vietas mājas radis dejotājs un horeogrāfs Rolands Meržejevskis. Cilvēks, kurš jebkuru notikumu var pārvērst muzikālā skatuves pārdzīvojumā.

Dec, 2017

Mūki aizlidoja – templis palika

Tādi sirsnīgi smiekli. Daudz. No dienām televīzijā līdz pirmajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai “Lidojošo mūku templis”, kas nule palaista pasaulē un Latgales vēstniecībā Gors piedzīvojusi savu kārtējo pirmizrādi. “Vispār tās filmas tomēr ir sarežģīta lieta. Būtu zinājusi…’’ smejas režisore Žanete Skarule.