Kultūras žurnālistikas nodarbības Liepājā

Turpinot pagājušā gada nogalē veiksmīgi iesākto “Veto Magazine” kultūras žurnālistikas nodarbību ciklu, no 6. līdz 8. aprīlim Liepājā, Dārza ielas radošajā kvartālā notiks šo kursu “izbraukuma” nodarbības, kuru laikā – divos vakaros un vienā dienā – liepājnieki varēs izzināt kultūras žurnālistikas pamatlikumus, izpētīt veiksmīgākos un klišejiskākos piemērus, kā arī piedalīties praktiskajos treniņos.

“Veto Magazine” žurnālistikas kursi orientēti uz spēju savienot teoriju un praksi un ir paredzēti “jaunajiem rakstošajiem”: studējošajiem un studētgribošajiem, citas izglītības ieguvušajiem, tiem, kam darbā, savā biznesā, hobijos vai personīgajai labsajūtai var noderēt pamatzināšanas rakstīšanā, informācijas vākšanā un mediju komunikācijā, kā arī spēja neiekrist kļūdu bedrēs.

Aplūkojamās tēmas:

– inteliģences uzpumpēšana – ‘par’ un ‘pret’;

– kultūras žurnālists – teorētiķis vai praktiķis?

– vai žurnālistikā pietiek ar diktofonu un klaviatūru?

– gonzo žurnālistikas visatļautība.

Nodarbības vadīs “Veto Magazine” galvenā redaktore Zane Volkinšteine un žurnāliste Ance Šverna.

 

Nodarbību laiki Liepājā:

ceturdien, 6. aprīlī, un piektdien, 7. aprīlī – no 17.30 līdz 20.30, sestdien, 8. aprīlī – no 10.00 līdz 16.00.

Pieteikšanās līdz 30. martam, rakstot uz e-pastu vetokursi@gmail.com.

Cena: 112 EUR par visām nodarbībām. Liepājas Universitātes studentiem 20% atlaide (90 EUR).

Pēc kursu beigšanas dalībniekiem tiks izsniegts apliecinājums par lekciju kursa apgūšanu.

Nodarbības norisināsies Liepājā, Dārza ielā 4/8.

kamais “Veto Magazine” nodarbību cikls: Rīga, aprīlis / maijs 2017 (vairāk informācijas, rakstot uz e-pastu vetokursi@gmail.com).

“Veto Magazine” ir dzīvās kultūras medijs ar 10 gadu pieredzi. 2016. gada rudenī Rīgā notika pirmie “Veto Magazine” rīkotie kultūras žurnālistikas kursi, ko vadīja žurnāla redaktori un autori.

Nodarbību datumi un tēmas Liepājā

6.04.2017.

Kultūras žurnālistika Latvijā un pasaulē, mīti par žurnālista profesiju. “Tu esi tik gudrs, cik esi oflainā“, darbs ar informāciju, idejām, motivāciju, auditorijas izprašanu medija un veidojamā materiāla kontekstā. Notikumi mediju telpā, kas mainījuši pasauli un žurnālistikas likumus Latvijā un pasaulē. Kuriozi, pārpratumi un paradigmu maiņas.

– Valodas nemitīgā attīstība – redaktora, korektora un autora attiecības. Kā veidot brīva stila, taču pieklājīgas attiecības ar valodas likumiem? Praktiskie piemēri – diskusijas par “pelēko zonu”, “drīkst”, “nedrīkst” un “reizēm”, ieskats tipiskajās mediju valodas kļūdās.

Gonzo žurnālistikas rašanās, Latvijas un pasaules piemēri. Audiovizuāli uzskates materiāli un praktiskais treniņš.

7.04.2017.

– “Žurnālistika nav tikai burti” – par rakstošā autora sadarbību ar fotogrāfu u.c. materiālu veidojošo komandu. Par laikmetīgo tehnoloģiju prātīgu un aplamu izmantojumu. Par fotostāstu, reportāžu, modes sesiju u.c. specifiskas formas materiālu veidošanu.

– Lekcija par TV, radio un kino specifiku un ietekmi uz žurnālistiku. Ar ko darbības ēterā vai ierakstā atšķiras no rakstīšanas? “Jebkurš var būt radio dīdžejs?”

Kultūras ziņu žurnālistikas pamatlikumi. Ieskats preses relīžu un ziņu žurnālistikas ieradumos Latvijā. Ziņu žurnālistikas un preses relīžu rakstīšanas praktiskais treniņš gadījumu studijas, krāšņāko un komiskāko piemēru analīze.

8.04.2017.

– Intervija – process un rezultāts. Intervēšanas etiķete, populārākie pārpratumi un to pieveikšanas tehnikas. Vai ir vērts sarunā pieturēties pie sākotnēji izraudzītās tēmas?

– Apraksta (feature) materiālu veidošana. Kā labu intervijas tekstu pārvērst sausā atstāstījumā (un kā to nedarīt)? Kā izvēlēties piemērotākos avotus? Kā rīkoties informācijas vakuuma vai pārmērīga daudzuma gadījumos?

– Autorraksti (recenzijas, esejas, pieredzes pārstāsti, feļetoniskas ievirzes raksti, autorvalodas attīstīšana). Gadījumu studijas. Intervijas, apraksta un autorraksta tēmai veltītā praktiskā daļa – gadījumu studijas un situāciju modelēšana.

Oct, 2017

Bieriņi. Nepabeigtais mākslas koridors

“Būs jākopj pagalms un nevarēs halātā klīst gar māju. Bet vispār šī ir vislabākā Rīgas daļa, tas jau sen zināms,” daloties ziņā par jaunu velomaršrutu, kas savieno Torņakalnu ar Bieriņiem, savā sociālā tīkla profilā pajoko māksliniece Laura Feldberga.

Sep, 2017

Katrīna Jaunupe: laikmetīgajai mākslai joprojām vajag telpu

Laikmetīgā kultūra un ar to saistītās aktivitātes uzņem arvien jaunus apgriezienus. Arvien aktuālāks kļūst pagaidu izmantošanas jeb temporary use koncepts – tiek atdzīvinātas pamestas ēkas, kurās tiek ierīkoti dažnedažādi mākslas centri, rīkoti kultūras pasākumi, attīstās radošie kvartāli, kurus pārpludina arī jaunie mākslinieki. Veicināt radošumu un jaunradi mākslā, dot atspēriena punktu jaunajiem māksliniekiem un galvenais – izveidot

Sep, 2017

Rīgas mākslas telpā tiks atklāta Māra Subača izstāde

Izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” lielajā zālē no šī gada 8. septembra līdz 12. novembrim apmeklētājiem būs pieejama izstāde “Laime pazīst pasauli”. Tajā tiks eksponēti Māra Subača šajā gadā jaunradītie darbi, kas tapuši, domājot par laimi kā cilvēka augstāko esamības formu. Īpaši izveidotā mākslas darbu labirinta konstrukcijā Māra Subača ierastās grafikas sērijas tiks papildinātas ar

Sep, 2017

Kaspars Lielgalvis: Rīga ir pilna aizslēgtu durvju

Attīstīt jaunu mākslas formu rašanos, veicināt sadarbību starp dažādu disciplīnu māksliniekiem – jau gandrīz 10 gadu mākslas centrs “Totaldobže” pastāv cēla mērķa vārdā. Pagaidu izmantošanas jeb temporary use koncepts, kura popularitāte aug visā pasaulē, tostarp arī Rīgā, ir viens no “Totaldobžes” instrumentiem, kas ļauj atvērt pamestu, tukšu un neizmantotu namu durvis kultūrai un radošumam –

Sep, 2017

Mārtiņš Mielavs par fon Stricka villu, radošumu un biznesu

Ne viens vien garāmgājējs, veroties pamestu namu tukšajos logos, ir iedomājies – cik skumji, ka ēkas tiek aizlaistas postā un turētas aiz slēgtām durvīm. Tādu ēku Rīgā ir daudz, dažviet pat veseliem kvartāliem. Tomēr ne visas pamestās ēkas ir pavisam aizmirstas. Arvien vairāk pasaulē, tostarp arī Rīgā, aktivizējas urbānās vides kustība – pamesti nami iegūst „otro elpu”,

Sep, 2017

Tiks atklāts Baltic Sea Docs filmu forums

Ar īpašu brīvdabas seansu Kalnciema kvartālā sestdien, 2. septembrī sāksies Baltijas jūras dokumentālo filmu forums (Baltic Sea Docs). Skatītājiem tiks izrādīta filma “Velosipēdi pret automašīnām” (Bikes vs Cars), kas pievēršas satiksmes izaicinājumiem dažādās pasaules pilsētās. Pirms filmas notiks paneļdiskusija par satiksmes dalībnieku iekļaušanos vienotā satiksmē Latvijā, un pēc seansa – tikšanās ar filmas režisoru Fredriku

Aug, 2017

Viss, ko nezināju. Piezīmes par kādu festivālu

Teksts un foto Ance Šverna Tā bija viskarstākā vasaras diena. Kaķi satupa tuvējās pilsētiņas koku zaros, veikalnieces aizslēdza bodi vēlāk nekā parasti, bet večas, kas saņēmās pamest visu dienu kā nebūt vēsinātās istabas, atļāvās rušināties pa upes krastos ierīkotajiem dārziem līdz tumsai, pa laikam iešļūcot ūdenstilpnē arī pašas. Mums tuvojās toijota, kuras spīdīgā krāsa saplūda

Aug, 2017

Jauniešu iesaukums youngkim?

kim? Laikmetīgās mākslas centrs aicina pieteikties aktīvus jauniešus vecumā no 15 līdz 25 gadiem,  kuriem ir idejas un interese par jebkādu tematu vai parādību un kuri ir ieinteresēti eksperimentēt, kopā ar kim? atbalstu veidojot  pasākumus citiem jauniešiem, kā arī radīt un uzturēt youngkim? bloga saturu un iesaistīties diskusijās (audio, foto vai tekstuālās) par saviem iespaidiem