Kultūras žurnālistikas nodarbības Liepājā

Turpinot pagājušā gada nogalē veiksmīgi iesākto “Veto Magazine” kultūras žurnālistikas nodarbību ciklu, no 6. līdz 8. aprīlim Liepājā, Dārza ielas radošajā kvartālā notiks šo kursu “izbraukuma” nodarbības, kuru laikā – divos vakaros un vienā dienā – liepājnieki varēs izzināt kultūras žurnālistikas pamatlikumus, izpētīt veiksmīgākos un klišejiskākos piemērus, kā arī piedalīties praktiskajos treniņos.

“Veto Magazine” žurnālistikas kursi orientēti uz spēju savienot teoriju un praksi un ir paredzēti “jaunajiem rakstošajiem”: studējošajiem un studētgribošajiem, citas izglītības ieguvušajiem, tiem, kam darbā, savā biznesā, hobijos vai personīgajai labsajūtai var noderēt pamatzināšanas rakstīšanā, informācijas vākšanā un mediju komunikācijā, kā arī spēja neiekrist kļūdu bedrēs.

Aplūkojamās tēmas:

– inteliģences uzpumpēšana – ‘par’ un ‘pret’;

– kultūras žurnālists – teorētiķis vai praktiķis?

– vai žurnālistikā pietiek ar diktofonu un klaviatūru?

– gonzo žurnālistikas visatļautība.

Nodarbības vadīs “Veto Magazine” galvenā redaktore Zane Volkinšteine un žurnāliste Ance Šverna.

 

Nodarbību laiki Liepājā:

ceturdien, 6. aprīlī, un piektdien, 7. aprīlī – no 17.30 līdz 20.30, sestdien, 8. aprīlī – no 10.00 līdz 16.00.

Pieteikšanās līdz 30. martam, rakstot uz e-pastu vetokursi@gmail.com.

Cena: 112 EUR par visām nodarbībām. Liepājas Universitātes studentiem 20% atlaide (90 EUR).

Pēc kursu beigšanas dalībniekiem tiks izsniegts apliecinājums par lekciju kursa apgūšanu.

Nodarbības norisināsies Liepājā, Dārza ielā 4/8.

kamais “Veto Magazine” nodarbību cikls: Rīga, aprīlis / maijs 2017 (vairāk informācijas, rakstot uz e-pastu vetokursi@gmail.com).

“Veto Magazine” ir dzīvās kultūras medijs ar 10 gadu pieredzi. 2016. gada rudenī Rīgā notika pirmie “Veto Magazine” rīkotie kultūras žurnālistikas kursi, ko vadīja žurnāla redaktori un autori.

Nodarbību datumi un tēmas Liepājā

6.04.2017.

Kultūras žurnālistika Latvijā un pasaulē, mīti par žurnālista profesiju. “Tu esi tik gudrs, cik esi oflainā“, darbs ar informāciju, idejām, motivāciju, auditorijas izprašanu medija un veidojamā materiāla kontekstā. Notikumi mediju telpā, kas mainījuši pasauli un žurnālistikas likumus Latvijā un pasaulē. Kuriozi, pārpratumi un paradigmu maiņas.

– Valodas nemitīgā attīstība – redaktora, korektora un autora attiecības. Kā veidot brīva stila, taču pieklājīgas attiecības ar valodas likumiem? Praktiskie piemēri – diskusijas par “pelēko zonu”, “drīkst”, “nedrīkst” un “reizēm”, ieskats tipiskajās mediju valodas kļūdās.

Gonzo žurnālistikas rašanās, Latvijas un pasaules piemēri. Audiovizuāli uzskates materiāli un praktiskais treniņš.

7.04.2017.

– “Žurnālistika nav tikai burti” – par rakstošā autora sadarbību ar fotogrāfu u.c. materiālu veidojošo komandu. Par laikmetīgo tehnoloģiju prātīgu un aplamu izmantojumu. Par fotostāstu, reportāžu, modes sesiju u.c. specifiskas formas materiālu veidošanu.

– Lekcija par TV, radio un kino specifiku un ietekmi uz žurnālistiku. Ar ko darbības ēterā vai ierakstā atšķiras no rakstīšanas? “Jebkurš var būt radio dīdžejs?”

Kultūras ziņu žurnālistikas pamatlikumi. Ieskats preses relīžu un ziņu žurnālistikas ieradumos Latvijā. Ziņu žurnālistikas un preses relīžu rakstīšanas praktiskais treniņš gadījumu studijas, krāšņāko un komiskāko piemēru analīze.

8.04.2017.

– Intervija – process un rezultāts. Intervēšanas etiķete, populārākie pārpratumi un to pieveikšanas tehnikas. Vai ir vērts sarunā pieturēties pie sākotnēji izraudzītās tēmas?

– Apraksta (feature) materiālu veidošana. Kā labu intervijas tekstu pārvērst sausā atstāstījumā (un kā to nedarīt)? Kā izvēlēties piemērotākos avotus? Kā rīkoties informācijas vakuuma vai pārmērīga daudzuma gadījumos?

– Autorraksti (recenzijas, esejas, pieredzes pārstāsti, feļetoniskas ievirzes raksti, autorvalodas attīstīšana). Gadījumu studijas. Intervijas, apraksta un autorraksta tēmai veltītā praktiskā daļa – gadījumu studijas un situāciju modelēšana.

Apr, 2017

Teika. “Te varētu uzfilmēt!”

Kinorežisors Ivars Tontegode, kura svaigākais veikums – dokumentālā filma “Knutifikācija” – dzīvi uz kinoekrāniem sāks 4. maijā, savu filmu scenārijus raksta Teikā – Rīgas apkaimē, kurā mīt kopš tīņa gadiem.

Apr, 2017

“Self Publish Riga” pasākumi jauniešiem

Fotogrāmatām un pašizdošanai veltītā pasākuma “Self Publish Riga” laikā – 12. un 14. maijā – K. K. fon Stricka villā notiks ekskursijas un darbnīcas skolēniem un jauniešiem vecumā no 14 līdz 24 gadiem.

Apr, 2017

“Kino Bize” piedāvā dokumentālo filmu dubultseansu

Tuvojoties Rīgas Pasaules filmu festivālam un dokumentālista Šona Makalistera (Sean McAllister) filmu retrospekcijai, “Kino Bize” piedāvā dokumentālo stāstu dubultseansu, kas notiks 22. aprīlī plkst. 18.00. Vienā vakarā būs iespēja pieredzēt paralēlo pasauļu tuvplānus, kurus veidojuši divi mūsdienu dokumentālā kino meistari – britu kino autors Šons Makalisters filmā “Sīrijas mīlasstāsts” (A Syrian Love Story, 2015) un

Apr, 2017

Phantogram vienkāršības spēks

Elektronsikās (un ne tikai) mūzikas cienītājus 6. aprīļa vakarā Rīgā, koncertzālē “Palladium” sveica amerikāņu elektroniskā roka un triphopa duets Phantogram ar savu vienīgo koncertu Baltijas valstīs.

Apr, 2017

Tiks izrādīts Vikas Ekstas gif animācijas projekts

Rīgas Fotogrāfijas biennāles starpgada pasākumu programmas laikā no 8. aprīļa tiešsaistes galerijā “Asa Nisi Masa” jeb anmgallery.com būs skatāma latviešu mākslinieces Vikas Ekstas gif animācijas projekta “Snakes and Ladders” izstāde. Animēts gif (Graphics Interchange Format – grafikas apmaiņas formāts) ir grafisks attēls, kas vienā failā ietver noteiktā kārtībā saliktu fotogrammu sēriju, kura nepārtraukti atkārtojas. Pēdējo gadu

Mar, 2017

“kim?” jaunā izstāžu cikla atklāšana

Laikmetīgās mākslas centrā “kim?” piektdien, 24. martā atklāts jauns izstāžu cikls, kurā iekļauta latviešu mākslinieces un “kim? Rezidences Balvas 2017” ieguvējas Ievas Kraules personālizstāde “α: Maldugunis”; somu mākslinieces Maijas Lūtonenas personālizstāde “Plāns un pludiņš”; meksikāņu mākslinieka Rodrigo Ernandesa personālizstāde “Ļodzīgākās no lietām”.

Mar, 2017

Tiks atklāts “kim?” pavasara izstāžu cikls

Ar īpaši laikmetīgās mākslas centram “kim?” radītām jaunu darbu sērijām 24. martā plkst. 19.00 “kim?” telpās Sporta ielā 2 tiks atklāts trīs solo izstāžu cikls: latviešu mākslinieces un “kim? Rezidences Balvas 2017” ieguvējas Ievas Kraules personālizstāde “α: Maldugunis”; somu mākslinieces Maijas Lūtonenas personālizstāde “Plāns un pludiņš”; meksikāņu mākslinieka Rodrigo Ernandesa personālizstāde “Ļodzīgākās no lietām”. Visas izstādes vieno