LULU – operas un baleti bērniem

Laikmetīgo operu cikls LULU piedāvā jau otro projekta “LULU bērniem” sezonu, kuras ietvaros 18. decembrī plkst. 16.00 kinoteātra “Splendid Palace” Cafe Film Noir telpās vismazākajiem skatuves mākslu mīļotājiem tiks piedāvāts iepazīt baleta iesdudējumu “Pēterītis un vilks“. Saglabājot LULU formātu, arī bērnu seansā pirms iestudējuma demonstrēšanas tiek piedāvāts neliels ievadstāstījums, lai mazais skatītājs spētu veiksmīgāk uztvert gaidāmo skatuves notikumu. Ieeja – bez maksas.

18. decembrī tiks demonstrēts balets “Pēterītis un vilks”, kā pamatā ir Sergeja Prokofjeva muzikālā pasaka ar šādu pašu nosaukumu. Pēterītis ar vectētiņu dzīvo mežā, un jaunais brašulis, agri pamodies, iznāk pļavā, kur dzird putniņa un pīles strīdu. Notikumu virpulī jau tuvumā parādījies kaķis, kurš nolēmis putniņu apēst, drīz pamostas vectētiņš un parādās vilks, no kura Pēterītis nenobīstas! Kas īsti notiek un kā šis tracis atrisinās, to varēsim kopīgi vērot horeogrāfiskajā šedevrā no Londonas Karaliskā baleta 2010. gada iestudējuma videoierakstā. Par to vairāk pastāstīs mūzikas žurnālists, komponists un erudītais stāstnieks Edgars Raginskis.

Pasākumu atbalsta un bezmaksas norisi nodrošina Valsts Kultūrkapitāla fonds un “Latvijas dzelzceļš”.

Jan, 2018

Notiks projekta “Visas Taisnības” koncerti

Mūzikas projekts “Visas Taisnības” jaunā gaismā un laikmetīgā skanējumā iepazīstinās ar Raimonda Paula mūziku, kurā izmantoti dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi, pirms koncertu apmeklēšanas aicinot arī uz izstādi “Latvijai 60”. “Visas Taisnības” mūzikas projekta autori, mūziķis Raimonds Gusarevs un DJ Monsta, ir uzspodrinājuši 70. gadu latviešu estrādes mūzikas dziesmas un pārrakstījuši tās mūsdienu laikmetam raksturīgajās notīs.

Dec, 2017

Vecrīga. Ar čīzburgeru pie sienas 

Nikola Krištopane jau kopš pusaudža gadiem nodarbojas ar apartamentu īstermiņa izīrēšanu Rīgas vecpilsētā. Jau kopš mazotnes viņa sevi atceras Vecrīgā, soļojot līdzi vecākiem uz darbu, un stāstu par šo apkaimi viņai netrūkst.

Dec, 2017

Ķīpsala. Pārbaudītas vērtības

Aizvadītajos Ziemassvētkos apritēja apaļi 20 gadi, kopš uzņēmējs un ekspremjers Māris Gailis sauc sevi par īstu ķīpsalnieku. Lielāko daļu no šiem gadiem viņš kopā ar sievu arhitekti Zaigu Gaili veltījis šīs apkaimes attīstībai.

Dec, 2017

Imanta. Pazudusī pagalmu bērnība

Kas ir kopīgs Brodvejai ar Imantu? Abās šajās vietas mājas radis dejotājs un horeogrāfs Rolands Meržejevskis. Cilvēks, kurš jebkuru notikumu var pārvērst muzikālā skatuves pārdzīvojumā.

Dec, 2017

Mūki aizlidoja – templis palika

Tādi sirsnīgi smiekli. Daudz. No dienām televīzijā līdz pirmajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai “Lidojošo mūku templis”, kas nule palaista pasaulē un Latgales vēstniecībā Gors piedzīvojusi savu kārtējo pirmizrādi. “Vispār tās filmas tomēr ir sarežģīta lieta. Būtu zinājusi…’’ smejas režisore Žanete Skarule.