Nedēļas nogales pasākumi “kim?”

Papildinot laikmetīgās mākslas centra “kim?” izstādes “Mūļi” programmu, šajā nedēļas nogalē – 3. un 4. martā – “kim?” telpās Sporta ielā 2, kā arī kinoteātrī “Kino Bize” norisināsies pasākumu cikls visu vecumu auditorijām.

3. martā 18.30 “Kino Bize” (Elizabetes iela 37) tiks izrādīta Fabricio Teranovas (Fabrizio Terranova) filma “Donna Haraway: Story Telling for Earthly Survival”. Filmas galvenā varone Donna ir izcila tehnoloģiju jomas zinātniece, pētniece, feministe un zinātniskās fantastikas entuziaste, kura cenšas būvēt tiltu starp zinātni un fikciju. Viņa kļuva pazīstama 1980. gadā, kad rakstīja darbu par dzimti, identitāti un tehnoloģijām. Filmas veidotājs apciemoja Donnu viņas mājās, kur arī apmetās uz pāris nedēļām, kamēr filma tika uzņemta. Viņš atļāva Haravejai atrasties savā dabiskajā vidē, kā rezultātā filmā redzams oriģināli domājošas sievietes intelektuālais portrets. Ieeja filmas seansā ir bez maksas. Filma tiks izrādīta angļu valodā, ar subtitriem latviešu valodā. Ilgums – 90 minūtes.

4. martā no 13.00 līdz 15.00 laikmetīgās mākslas centrā “kim?” (Sporta iela 2) notiks radošā darbnīca bērniem vecumā no 4 līdz 12 gadiem. Bērni varēs veidot origami no dažādiem dvieļiem, lai radītu brīnumainus dzīvnieku valsts iemītniekus. Ierašanās uz radošo darbnīcu jāapstiprina līdz 3. martam, sūtot e-pastu uz kim@kim.lv.

Savukārt 4. marta vakarā 18.00 “kim?” telpās paredzēta “Pair of Dogs” karaoke, kā arī publikācijas “MEGAzine” prezentācija. “MEGAzine” atklāj izstādes “Mūļi” apslēptos vēstījumus, vērtīgus padomus, kā veiksmīgi teleportēties un ar ko piepildīt mugursomu ārkārtas gadījumiem, kā arī citas noderīgas lietas. Vakarā izstādes “Mūļi” radītāji stāstīs par izstādes tapšanu un atziņām, kas radušās izstādes veidošanā. Noslēgumā būs iespēja aprunāties ar izstādē iesaistītajiem cilvēkiem, kā arī ar profesori un mākslinieci Žozefīni Praidu (Josephine Pryde) un kuratori Egiju Inzuli.

Izstāde “Mūļi” līdzās otrai izstādei “Tastes Like Headaches” līdz 12. martam ir apskatāma laikmetīgās mākslas centrā “kim?”.

Jan, 2018

Notiks projekta “Visas Taisnības” koncerti

Mūzikas projekts “Visas Taisnības” jaunā gaismā un laikmetīgā skanējumā iepazīstinās ar Raimonda Paula mūziku, kurā izmantoti dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi, pirms koncertu apmeklēšanas aicinot arī uz izstādi “Latvijai 60”. “Visas Taisnības” mūzikas projekta autori, mūziķis Raimonds Gusarevs un DJ Monsta, ir uzspodrinājuši 70. gadu latviešu estrādes mūzikas dziesmas un pārrakstījuši tās mūsdienu laikmetam raksturīgajās notīs.

Dec, 2017

Vecrīga. Ar čīzburgeru pie sienas 

Nikola Krištopane jau kopš pusaudža gadiem nodarbojas ar apartamentu īstermiņa izīrēšanu Rīgas vecpilsētā. Jau kopš mazotnes viņa sevi atceras Vecrīgā, soļojot līdzi vecākiem uz darbu, un stāstu par šo apkaimi viņai netrūkst.

Dec, 2017

Ķīpsala. Pārbaudītas vērtības

Aizvadītajos Ziemassvētkos apritēja apaļi 20 gadi, kopš uzņēmējs un ekspremjers Māris Gailis sauc sevi par īstu ķīpsalnieku. Lielāko daļu no šiem gadiem viņš kopā ar sievu arhitekti Zaigu Gaili veltījis šīs apkaimes attīstībai.

Dec, 2017

Imanta. Pazudusī pagalmu bērnība

Kas ir kopīgs Brodvejai ar Imantu? Abās šajās vietas mājas radis dejotājs un horeogrāfs Rolands Meržejevskis. Cilvēks, kurš jebkuru notikumu var pārvērst muzikālā skatuves pārdzīvojumā.

Dec, 2017

Mūki aizlidoja – templis palika

Tādi sirsnīgi smiekli. Daudz. No dienām televīzijā līdz pirmajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai “Lidojošo mūku templis”, kas nule palaista pasaulē un Latgales vēstniecībā Gors piedzīvojusi savu kārtējo pirmizrādi. “Vispār tās filmas tomēr ir sarežģīta lieta. Būtu zinājusi…’’ smejas režisore Žanete Skarule.