Nedēļas nogales pasākumi “kim?”

Papildinot laikmetīgās mākslas centra “kim?” izstādes “Mūļi” programmu, šajā nedēļas nogalē – 3. un 4. martā – “kim?” telpās Sporta ielā 2, kā arī kinoteātrī “Kino Bize” norisināsies pasākumu cikls visu vecumu auditorijām.

3. martā 18.30 “Kino Bize” (Elizabetes iela 37) tiks izrādīta Fabricio Teranovas (Fabrizio Terranova) filma “Donna Haraway: Story Telling for Earthly Survival”. Filmas galvenā varone Donna ir izcila tehnoloģiju jomas zinātniece, pētniece, feministe un zinātniskās fantastikas entuziaste, kura cenšas būvēt tiltu starp zinātni un fikciju. Viņa kļuva pazīstama 1980. gadā, kad rakstīja darbu par dzimti, identitāti un tehnoloģijām. Filmas veidotājs apciemoja Donnu viņas mājās, kur arī apmetās uz pāris nedēļām, kamēr filma tika uzņemta. Viņš atļāva Haravejai atrasties savā dabiskajā vidē, kā rezultātā filmā redzams oriģināli domājošas sievietes intelektuālais portrets. Ieeja filmas seansā ir bez maksas. Filma tiks izrādīta angļu valodā, ar subtitriem latviešu valodā. Ilgums – 90 minūtes.

4. martā no 13.00 līdz 15.00 laikmetīgās mākslas centrā “kim?” (Sporta iela 2) notiks radošā darbnīca bērniem vecumā no 4 līdz 12 gadiem. Bērni varēs veidot origami no dažādiem dvieļiem, lai radītu brīnumainus dzīvnieku valsts iemītniekus. Ierašanās uz radošo darbnīcu jāapstiprina līdz 3. martam, sūtot e-pastu uz kim@kim.lv.

Savukārt 4. marta vakarā 18.00 “kim?” telpās paredzēta “Pair of Dogs” karaoke, kā arī publikācijas “MEGAzine” prezentācija. “MEGAzine” atklāj izstādes “Mūļi” apslēptos vēstījumus, vērtīgus padomus, kā veiksmīgi teleportēties un ar ko piepildīt mugursomu ārkārtas gadījumiem, kā arī citas noderīgas lietas. Vakarā izstādes “Mūļi” radītāji stāstīs par izstādes tapšanu un atziņām, kas radušās izstādes veidošanā. Noslēgumā būs iespēja aprunāties ar izstādē iesaistītajiem cilvēkiem, kā arī ar profesori un mākslinieci Žozefīni Praidu (Josephine Pryde) un kuratori Egiju Inzuli.

Izstāde “Mūļi” līdzās otrai izstādei “Tastes Like Headaches” līdz 12. martam ir apskatāma laikmetīgās mākslas centrā “kim?”.

Apr, 2017

Teika. “Te varētu uzfilmēt!”

Kinorežisors Ivars Tontegode, kura svaigākais veikums – dokumentālā filma “Knutifikācija” – dzīvi uz kinoekrāniem sāks 4. maijā, savu filmu scenārijus raksta Teikā – Rīgas apkaimē, kurā mīt kopš tīņa gadiem.

Apr, 2017

“Self Publish Riga” pasākumi jauniešiem

Fotogrāmatām un pašizdošanai veltītā pasākuma “Self Publish Riga” laikā – 12. un 14. maijā – K. K. fon Stricka villā notiks ekskursijas un darbnīcas skolēniem un jauniešiem vecumā no 14 līdz 24 gadiem.

Apr, 2017

“Kino Bize” piedāvā dokumentālo filmu dubultseansu

Tuvojoties Rīgas Pasaules filmu festivālam un dokumentālista Šona Makalistera (Sean McAllister) filmu retrospekcijai, “Kino Bize” piedāvā dokumentālo stāstu dubultseansu, kas notiks 22. aprīlī plkst. 18.00. Vienā vakarā būs iespēja pieredzēt paralēlo pasauļu tuvplānus, kurus veidojuši divi mūsdienu dokumentālā kino meistari – britu kino autors Šons Makalisters filmā “Sīrijas mīlasstāsts” (A Syrian Love Story, 2015) un

Apr, 2017

Phantogram vienkāršības spēks

Elektronsikās (un ne tikai) mūzikas cienītājus 6. aprīļa vakarā Rīgā, koncertzālē “Palladium” sveica amerikāņu elektroniskā roka un triphopa duets Phantogram ar savu vienīgo koncertu Baltijas valstīs.

Apr, 2017

Tiks izrādīts Vikas Ekstas gif animācijas projekts

Rīgas Fotogrāfijas biennāles starpgada pasākumu programmas laikā no 8. aprīļa tiešsaistes galerijā “Asa Nisi Masa” jeb anmgallery.com būs skatāma latviešu mākslinieces Vikas Ekstas gif animācijas projekta “Snakes and Ladders” izstāde. Animēts gif (Graphics Interchange Format – grafikas apmaiņas formāts) ir grafisks attēls, kas vienā failā ietver noteiktā kārtībā saliktu fotogrammu sēriju, kura nepārtraukti atkārtojas. Pēdējo gadu

Mar, 2017

“kim?” jaunā izstāžu cikla atklāšana

Laikmetīgās mākslas centrā “kim?” piektdien, 24. martā atklāts jauns izstāžu cikls, kurā iekļauta latviešu mākslinieces un “kim? Rezidences Balvas 2017” ieguvējas Ievas Kraules personālizstāde “α: Maldugunis”; somu mākslinieces Maijas Lūtonenas personālizstāde “Plāns un pludiņš”; meksikāņu mākslinieka Rodrigo Ernandesa personālizstāde “Ļodzīgākās no lietām”.

Mar, 2017

Tiks atklāts “kim?” pavasara izstāžu cikls

Ar īpaši laikmetīgās mākslas centram “kim?” radītām jaunu darbu sērijām 24. martā plkst. 19.00 “kim?” telpās Sporta ielā 2 tiks atklāts trīs solo izstāžu cikls: latviešu mākslinieces un “kim? Rezidences Balvas 2017” ieguvējas Ievas Kraules personālizstāde “α: Maldugunis”; somu mākslinieces Maijas Lūtonenas personālizstāde “Plāns un pludiņš”; meksikāņu mākslinieka Rodrigo Ernandesa personālizstāde “Ļodzīgākās no lietām”. Visas izstādes vieno