Nedēļas nogales pasākumi “kim?”

Papildinot laikmetīgās mākslas centra “kim?” izstādes “Mūļi” programmu, šajā nedēļas nogalē – 3. un 4. martā – “kim?” telpās Sporta ielā 2, kā arī kinoteātrī “Kino Bize” norisināsies pasākumu cikls visu vecumu auditorijām.

3. martā 18.30 “Kino Bize” (Elizabetes iela 37) tiks izrādīta Fabricio Teranovas (Fabrizio Terranova) filma “Donna Haraway: Story Telling for Earthly Survival”. Filmas galvenā varone Donna ir izcila tehnoloģiju jomas zinātniece, pētniece, feministe un zinātniskās fantastikas entuziaste, kura cenšas būvēt tiltu starp zinātni un fikciju. Viņa kļuva pazīstama 1980. gadā, kad rakstīja darbu par dzimti, identitāti un tehnoloģijām. Filmas veidotājs apciemoja Donnu viņas mājās, kur arī apmetās uz pāris nedēļām, kamēr filma tika uzņemta. Viņš atļāva Haravejai atrasties savā dabiskajā vidē, kā rezultātā filmā redzams oriģināli domājošas sievietes intelektuālais portrets. Ieeja filmas seansā ir bez maksas. Filma tiks izrādīta angļu valodā, ar subtitriem latviešu valodā. Ilgums – 90 minūtes.

4. martā no 13.00 līdz 15.00 laikmetīgās mākslas centrā “kim?” (Sporta iela 2) notiks radošā darbnīca bērniem vecumā no 4 līdz 12 gadiem. Bērni varēs veidot origami no dažādiem dvieļiem, lai radītu brīnumainus dzīvnieku valsts iemītniekus. Ierašanās uz radošo darbnīcu jāapstiprina līdz 3. martam, sūtot e-pastu uz kim@kim.lv.

Savukārt 4. marta vakarā 18.00 “kim?” telpās paredzēta “Pair of Dogs” karaoke, kā arī publikācijas “MEGAzine” prezentācija. “MEGAzine” atklāj izstādes “Mūļi” apslēptos vēstījumus, vērtīgus padomus, kā veiksmīgi teleportēties un ar ko piepildīt mugursomu ārkārtas gadījumiem, kā arī citas noderīgas lietas. Vakarā izstādes “Mūļi” radītāji stāstīs par izstādes tapšanu un atziņām, kas radušās izstādes veidošanā. Noslēgumā būs iespēja aprunāties ar izstādē iesaistītajiem cilvēkiem, kā arī ar profesori un mākslinieci Žozefīni Praidu (Josephine Pryde) un kuratori Egiju Inzuli.

Izstāde “Mūļi” līdzās otrai izstādei “Tastes Like Headaches” līdz 12. martam ir apskatāma laikmetīgās mākslas centrā “kim?”.

Mar, 2017

Tiks atklāts “kim?” pavasara izstāžu cikls

Ar īpaši laikmetīgās mākslas centram “kim?” radītām jaunu darbu sērijām 24. martā plkst. 19.00 “kim?” telpās Sporta ielā 2 tiiks atklāts trīs solo izstāžu cikls: latviešu mākslinieces un “kim? Rezidences Balvas 2017” ieguvējas Ievas Kraules personālizstāde “α: Maldugunis”; somu mākslinieces Maijas Lūtonenas personālizstāde “Plāns un pludiņš”; meksikāņu mākslinieka Rodrigo Ernandesa personālizstāde “Ļodzīgākās no lietām”. Visas izstādes vieno

Mar, 2017

Izdots alus darītavai veltīts mūzikas ieraksts

Beļģijas mikroizdevniecībā “Unfathomless” klajā nācis Riharda Bražinska un Raita Upena A/S “Aldaris” vēsturiskajai alus darītavai veltīts lauka ierakstu / konkrētās mūzikas skaņdarbs – iespējams, pirmais ar alu saistītais veikums žanra apcirkņos.

Mar, 2017

Eksperimentālā kino īstums

Par analogo kino Latvijā un pasaulē, kā arī par festivāla “Process” programmu vairāk lasiet “Veto” sarunā ar festivāla direktori Ievu Balodi un programmu kuratori Lāsmu Bērtuli.

Mar, 2017

Rīgā uzstāsies duets Phantogram

Lai atrādītu klausītājiem sava jaunākā albuma “Three” muzikālo materiālu, ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs 6. aprīlī Rīgā, koncertzālē “Palladium” uzstāsies amerikāņu elektroniskā roka un triphopa duets Phantogram.  Phantogram 2007. gadā nodibināja bērnības draugi Džošs Kārters (Josh Carter) un Sāra Bartela (Sarah Barthel). Savu mūzikas stilu viņi raksturo kā elektroniskā roka, sapņu popa un triphopa apvienojumu,

Mar, 2017

Ar brīvdabas koncertu Viļņā viesosies Foals

Britu indīroka grupa Foals, ko mūzikas kritiķi atzinuši par vienu no labākajām koncertgrupām, Eiropas koncerttūres laikā ar brīvdabas koncertu 31. jūlijā uzstāsies Viļņā. Grupas pēdējais albums “What Went Down” ieguvis žurnāla “NME” balvu kā Gada labākais albums. Grupa Foals ir daudzveidīga gan skanējumā, gan vēstījumā – viņu mūziku veido tādu stilu kā indīpopa, post pankroka, matemātiskā roka un

Mar, 2017

Objektu portreti Magones Boleiko jaunākajā izstādē

Refleksijas par kosmosa vispārīgo kārtību, likumsakarībām laikā un telpā – māksliniece Magone Boleiko savā jaunākajā personālizstādē “Biokonstrukcijas” apmeklētājiem nodod savu skatījumu uz realitāti un attīstību, telpu un laiku. Viņas jaunā izstāde galerijā “Māksla XO” kopā ar Ivetas Laures izstādi “Intra” skatāma līdz 4. aprīlim.

Mar, 2017

Intervija ar jauno režisoru Matīsu Kažu

Kinoteātrī “Splendid Palace” jau šodien 13. februārī pirmizrādi piedzīvos jaunā režisora Matīsa Kažas pirmā pilnmetrāžas dokumentālā filma “Vienu biļeti, lūdzu!” (“One Ticket, Please!”).

Mar, 2017

Izsludināta pateikšanās FK balvai

Žurnāls “FK” (“Foto Kvartāls”) sadarbībā ar Sony un festivālu Rīgas Fotomēnesis izsludina pieteikšanos FK Balvai 2017, kuras mērķis ir noskaidrot labāko Latvijas jauno fotogrāfu.