Norisinās “LULU” laikmetīgo operu cikls bērniem

‘’LULU bērniem’’ nu jau kļuvis par neatņemamu sezonas notikumu tiem vecākiem un bērniem, kuri vēlas sadraudzēties ar laikmetīgās operas un baleta pasauli. Arī šoziem katru svētdienu no 19. novembra līdz 10. decembrim plkst. 13:00 kino Splendid Palace Cafe Film Noir zālē būs iespēja vērot īpaši izvēlētus priekšnesumus vadošo pasaules orķestru un solistu izpildījumā. Kā jau ierasts, pirms seansiem tiek piedāvāts neliels ievadstāstījums, kurā aizrautīgi un mūziku mīloši lektori palīdzēs jaunajiem skatītājiem atraistīt interesi un labāk izprast uz skatuves notiekošo. Ieeja visos seansos – bez maksas.

Aizraujošs piedzīvojums ne tikai drosmīgākajiem bērniem, bet arī viņu vecākiem būs Ņujorkas Metropoles operas piedāvātā Engelberta Humperdinka operas ’Ansītis un Grietiņa’’ versija (2007). Operas libreta pamatā labi zināmā brāļu Grimmu pasaka par Ansīti un Grietiņu, kuri apmaldās mežā un nokļūst ļaunās Raganas piparkūku mājā. Ragana ieplānojusi Ansīti kārtīgi uzbarot un pēc tam apēst, taču Grietiņa atrod asprātīgu veidu, kā abus izglābt. Šajā iestudējumā, kas iespaidīgi izmanto tieši ēdiena dramaturģisko potenciālu, katrs no trīs cēlieniem norisinās citādā virtuvē, kuras radītas, iespaidojoties no dažādām teātra tradīcijām un aizved skatītājus vizuāli iespaidīgā ceļojumā. Tajā varēs doties 26. novembrī, pirms tam noklausoties atraktīvā mūziķa un erudītā stāstnieka Edgara Raginska sagatavoto lekciju.

Arī nākamajā svētdienā, 3. decembrī, Maskavas Lielā teātra baleta solisti ļaus mazajiem skatītājiem nokļūt ne mazāk fantastiskā pasaulē Čēzares Punji baleta ‘’Faraona meita’’ iestudējumā (2003). Kāds angļu lords, dārgumu meklētājs vārdā Džons Bulls, slēpdamies no smilšu vētras Āfrikā, nokļūst piramīdā, kurā tam tiek piedāvāta īpaša pīpe. Pēc pīpes smēķēsanas Bulls redz sapni, kurā atdzīvojas mūmijas un viņš satiek faraona meitu, princesi Aspīciju. Taču tas vēl ir tikai sākums. Pats Bulls pārtop par seno ēģiptieti, kurš izglābj Aspīciju no lauvas nagiem un abi iemīl viens otru, taču Aspīcijas roka jau tikusi apsolīta Nūbijas karalim. Notikumu virpulī Bullam piemirstas, ka tas viss tomēr ir tikai sapnis, savukārt skatītājiem par to pirms seansa atgādinās mūzikas žurnāliste Signe Lagzdiņa.

Cikla noslēgumā 10. decembrī mazos skatītājus sagaida tikšanās ar vēl kādu iemīļotu pasaku varoni Sergeja Prokofjeva baletā ‘’Pelnrušķīte’’, kuras tēlā iejutīsies apburošā krievu balerīna Anna Cigankova, bet viņas princis – kanādiešu baletdejotājs Metjū Goldings. Britu horeogrāfs Kristofers Vildons 2012. gadā radījis ar Nīderlandes Nacionālo baletu uzvedumu, kas izceļas ar īpašu uzmanību pret stāsta varoņiem un nedaudz atšķiras no visiem jau pierastā sižeta, bet vairāk par to savā ievadlekcijā pastāstīs diriģents un kora Sōla mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons.

Ieeja visos seansos bez maksas.

Dec, 2017

Sarkandaugava. Kaķu veikali un nozagtais tramvajs

Pusstundas braucienā ar 5. tramvaju no centra uz Rīgas ziemeļiem atrodas Sarkandaugava jeb, kā daudzi vietējie mēdz to saukt, Kraska. Tā ir Rīgas apkaime ar bagātu vēsturi un vēl bagātāku slavu, pateicoties ne tikai Tvaika ielas psihiatrijas un narkoloģijas centram, bet arī vietējo raibajai dzīvei un arhitektūras kontrastiem.

Dec, 2017

Brekši. No papīra līdz sūnām

“Daudziem rīdziniekiem ļoti bieži sanāk skaidrot, ka tur aiz Mežciema, kur turpinās Biķernieku iela, arī vēl ir Rīgas teritorija – tas ir Juglas papīrfabrikas ciemats,” tā par savu dzimto vietu stāsta vietējā iedzīvotāja Edīte Platenberga.

Dec, 2017

Avoti. Proletariāta vēsture 

“Tieši šeit ir īstā Rīga. Nacionālās valsts galvaspilsēta ir kaut kur šeit, Avotos. Un kāda no apkaimes rūpnīcām būtu ideāla “prezidenta pils” – visleģendārākā, protams, ir Rusobalt,” prāto dzejnieks un mākslinieks Artūrs Punte.

Dec, 2017

Brasa. Kaimiņu būšana

Koleģiāla cilvēcība un komūnas burvība – tā Brasu raksturo apkaimes jaunpienācēja Gunta Upeniece, mamma un izšūšanas hobijbiznesa “em’bo” īpašniece.

Nov, 2017

Vai viegli būt jaunam. Rekviēms deju mūzikai.

Šonedēļ kinofestivālā “Black Nights” Tallinā pirmizrādīta filma “Deju laikmets” – stāsts par to, kā elektroniskā deju mūzika 80. gadu otrajā pusē no Rietumiem nokļuva Padomju Savienībā. Dosim vārdu filmas režisoram Viktoram Budam.

Nov, 2017

Iļģuciems. Visaugstākais punkts

Iļģuciema veikalā „Aibe“ strādā Linda Feldmane. Pārdevēja, kam piemīt sirsnīgs smaids – tāds, kas nav formāls, bet patiesi labsirdīgs. Veikals atrodas triju pieturu attālumā no Iļģuciema tramvaja galapunkta.