Norisinās “LULU” laikmetīgo operu cikls bērniem

‘’LULU bērniem’’ nu jau kļuvis par neatņemamu sezonas notikumu tiem vecākiem un bērniem, kuri vēlas sadraudzēties ar laikmetīgās operas un baleta pasauli. Arī šoziem katru svētdienu no 19. novembra līdz 10. decembrim plkst. 13:00 kino Splendid Palace Cafe Film Noir zālē būs iespēja vērot īpaši izvēlētus priekšnesumus vadošo pasaules orķestru un solistu izpildījumā. Kā jau ierasts, pirms seansiem tiek piedāvāts neliels ievadstāstījums, kurā aizrautīgi un mūziku mīloši lektori palīdzēs jaunajiem skatītājiem atraistīt interesi un labāk izprast uz skatuves notiekošo. Ieeja visos seansos – bez maksas.

Aizraujošs piedzīvojums ne tikai drosmīgākajiem bērniem, bet arī viņu vecākiem būs Ņujorkas Metropoles operas piedāvātā Engelberta Humperdinka operas ’Ansītis un Grietiņa’’ versija (2007). Operas libreta pamatā labi zināmā brāļu Grimmu pasaka par Ansīti un Grietiņu, kuri apmaldās mežā un nokļūst ļaunās Raganas piparkūku mājā. Ragana ieplānojusi Ansīti kārtīgi uzbarot un pēc tam apēst, taču Grietiņa atrod asprātīgu veidu, kā abus izglābt. Šajā iestudējumā, kas iespaidīgi izmanto tieši ēdiena dramaturģisko potenciālu, katrs no trīs cēlieniem norisinās citādā virtuvē, kuras radītas, iespaidojoties no dažādām teātra tradīcijām un aizved skatītājus vizuāli iespaidīgā ceļojumā. Tajā varēs doties 26. novembrī, pirms tam noklausoties atraktīvā mūziķa un erudītā stāstnieka Edgara Raginska sagatavoto lekciju.

Arī nākamajā svētdienā, 3. decembrī, Maskavas Lielā teātra baleta solisti ļaus mazajiem skatītājiem nokļūt ne mazāk fantastiskā pasaulē Čēzares Punji baleta ‘’Faraona meita’’ iestudējumā (2003). Kāds angļu lords, dārgumu meklētājs vārdā Džons Bulls, slēpdamies no smilšu vētras Āfrikā, nokļūst piramīdā, kurā tam tiek piedāvāta īpaša pīpe. Pēc pīpes smēķēsanas Bulls redz sapni, kurā atdzīvojas mūmijas un viņš satiek faraona meitu, princesi Aspīciju. Taču tas vēl ir tikai sākums. Pats Bulls pārtop par seno ēģiptieti, kurš izglābj Aspīciju no lauvas nagiem un abi iemīl viens otru, taču Aspīcijas roka jau tikusi apsolīta Nūbijas karalim. Notikumu virpulī Bullam piemirstas, ka tas viss tomēr ir tikai sapnis, savukārt skatītājiem par to pirms seansa atgādinās mūzikas žurnāliste Signe Lagzdiņa.

Cikla noslēgumā 10. decembrī mazos skatītājus sagaida tikšanās ar vēl kādu iemīļotu pasaku varoni Sergeja Prokofjeva baletā ‘’Pelnrušķīte’’, kuras tēlā iejutīsies apburošā krievu balerīna Anna Cigankova, bet viņas princis – kanādiešu baletdejotājs Metjū Goldings. Britu horeogrāfs Kristofers Vildons 2012. gadā radījis ar Nīderlandes Nacionālo baletu uzvedumu, kas izceļas ar īpašu uzmanību pret stāsta varoņiem un nedaudz atšķiras no visiem jau pierastā sižeta, bet vairāk par to savā ievadlekcijā pastāstīs diriģents un kora Sōla mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons.

Ieeja visos seansos bez maksas.

Jan, 2018

Notiks projekta “Visas Taisnības” koncerti

Mūzikas projekts “Visas Taisnības” jaunā gaismā un laikmetīgā skanējumā iepazīstinās ar Raimonda Paula mūziku, kurā izmantoti dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi, pirms koncertu apmeklēšanas aicinot arī uz izstādi “Latvijai 60”. “Visas Taisnības” mūzikas projekta autori, mūziķis Raimonds Gusarevs un DJ Monsta, ir uzspodrinājuši 70. gadu latviešu estrādes mūzikas dziesmas un pārrakstījuši tās mūsdienu laikmetam raksturīgajās notīs.

Dec, 2017

Vecrīga. Ar čīzburgeru pie sienas 

Nikola Krištopane jau kopš pusaudža gadiem nodarbojas ar apartamentu īstermiņa izīrēšanu Rīgas vecpilsētā. Jau kopš mazotnes viņa sevi atceras Vecrīgā, soļojot līdzi vecākiem uz darbu, un stāstu par šo apkaimi viņai netrūkst.

Dec, 2017

Ķīpsala. Pārbaudītas vērtības

Aizvadītajos Ziemassvētkos apritēja apaļi 20 gadi, kopš uzņēmējs un ekspremjers Māris Gailis sauc sevi par īstu ķīpsalnieku. Lielāko daļu no šiem gadiem viņš kopā ar sievu arhitekti Zaigu Gaili veltījis šīs apkaimes attīstībai.

Dec, 2017

Imanta. Pazudusī pagalmu bērnība

Kas ir kopīgs Brodvejai ar Imantu? Abās šajās vietas mājas radis dejotājs un horeogrāfs Rolands Meržejevskis. Cilvēks, kurš jebkuru notikumu var pārvērst muzikālā skatuves pārdzīvojumā.

Dec, 2017

Mūki aizlidoja – templis palika

Tādi sirsnīgi smiekli. Daudz. No dienām televīzijā līdz pirmajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai “Lidojošo mūku templis”, kas nule palaista pasaulē un Latgales vēstniecībā Gors piedzīvojusi savu kārtējo pirmizrādi. “Vispār tās filmas tomēr ir sarežģīta lieta. Būtu zinājusi…’’ smejas režisore Žanete Skarule.