“Orbīta” dodas tūrē uz ASV

Tekstgrupa “Orbīta”, kurā apvienojušies Latvijas krievu dzejnieki un mākslinieki, nākamnedēļ ar dzejas lasījumiem uzstāsies vairākās Amerikas Savienoto Valstu Austrumkrasta pilsētās.

Tūre notiks laikā no 14. līdz 19. novembrim, un tā ir piesaistīta “Orbītas” atdzejojumu krājuma “Hit Parade” iznākšanai ASV. Bilingvālais dzejas krājums (dzejoļi krievu valodā un to atdzejojumi angliski) klajā laists 2015. gada nogalē. Tā idejas autors, redaktors un viens no atdzejotājiem ir tulkotājs un slāvu valodu un literatūras profesors Kevins Plats. “Hit Parade” izdevējs: “Ugly Duckling Presse” .

Uz Ameriku tiks vesta kompaktāka “FM Slow Show” performances versija – dzejas lasījumi skaņas pavadījumā. Ierasto radiouztvērēju vietā šoreiz tiks izmantoti gidu iecienītie skaļruņi. Katrā lasījumā piedalīsies viens vai vairāki atdzejotāji, kā Polīna Barskova (Polina Barskova), Čārlzs Bernsteins (Charles Bernstein), Bobs Perelmans (Bob Perelman), Džūlija Bloha (Julia Bloch), Daniils Čerkaskis (Daniil Cherkassky), Kevins Plats (Kevin M. F. Platt) un citi. 

“Pilnā sastāvā “Orbīta” vēl nekad nav devusies tik tālu – pāri okeānam. Mēs turp ņemsim līdzi savus tekstus un skatuves pieredzi, kas uzkrāta 15 gadu laikā. Vēl ņemsim līdzi nedaudz drēbju, mazliet balzama un upeņu sulas. Tas viss mums droši vien noderēs, tāpat kā cilvēku atbalsts – gan to, kas apmeklēs pasākumus, gan to, kas mājās turēs īkšķus,” par gaidāmo braucienu saka Sergejs Timofejevs, viens no “Orbītas” dalībniekiem.

“Orbītas” koncertgrafiks:

-Masačūsetsas Amhersta: Amherstas koledžas Krievu kultūras centrs (Amherst College Center for Russian Culture), 14. novembris;

Ņujorka: Ņujorkas Universitātes Džordanu centrs (The Jordan Center, New York University), 15. novembris;

Filadelfija: “Penn Book Center” grāmatnīca (Penn Book Center Bookstore), 17. novembris,

Vašingtona: viesnīca “Washington Marriott Wardman Park Hotel” ASEEES sanāksme (Association for Slavic, East European, & Eurasian Studies Convention,  Washington Marriott Wardman Park Hotel), 18. novembris.

“Orbīta” ir Latvijas krievu dzejnieku, fotogrāfu, mūziķu un multimediju mākslinieku apvienība, kas Latvijas kultūras dzīvē aktīvi piedalās jau kopš 1999. gada, veidojot performances un mākslas instalācijas, izdodot bilingvālu literatūru, rakstu krājumus, foto grāmatas un arī pētniecisko literatūru. Apvienība nodarbojas ne tikai ar Latvijas krievu dzejnieku popularizēšanu, bet arī atdzejo laikmetīgo latviešu dzeju krievu valodā, veidojot aktīvu un veiksmīgu sadarbību starp krievvalodīgajiem un latviešu dzejniekiem un māksliniekiem. Līdz šim “Orbīta” uzstājusies daudzās Eiropas valstīs: Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Somijā, Krievijā, Horvātijā, Slovākijā, Ukrainā u.c.

Apvienība guvusi atzinību (nominācijas, apbalvojumus) vairākos Latvijas un starptautiskos konkursos: Literatūras gada balva, “Zelta ābele”, “Purvīša balva”, “Kurjohina balva” u.c.

“Orbītas” dalībnieki ir: Semjons Haņins, Artūrs Punte, Vladimirs Svetlovs, Sergejs Timofejevs.

orbitaFM

Jan, 2018

Notiks projekta “Visas Taisnības” koncerti

Mūzikas projekts “Visas Taisnības” jaunā gaismā un laikmetīgā skanējumā iepazīstinās ar Raimonda Paula mūziku, kurā izmantoti dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi, pirms koncertu apmeklēšanas aicinot arī uz izstādi “Latvijai 60”. “Visas Taisnības” mūzikas projekta autori, mūziķis Raimonds Gusarevs un DJ Monsta, ir uzspodrinājuši 70. gadu latviešu estrādes mūzikas dziesmas un pārrakstījuši tās mūsdienu laikmetam raksturīgajās notīs.

Dec, 2017

Vecrīga. Ar čīzburgeru pie sienas 

Nikola Krištopane jau kopš pusaudža gadiem nodarbojas ar apartamentu īstermiņa izīrēšanu Rīgas vecpilsētā. Jau kopš mazotnes viņa sevi atceras Vecrīgā, soļojot līdzi vecākiem uz darbu, un stāstu par šo apkaimi viņai netrūkst.

Dec, 2017

Ķīpsala. Pārbaudītas vērtības

Aizvadītajos Ziemassvētkos apritēja apaļi 20 gadi, kopš uzņēmējs un ekspremjers Māris Gailis sauc sevi par īstu ķīpsalnieku. Lielāko daļu no šiem gadiem viņš kopā ar sievu arhitekti Zaigu Gaili veltījis šīs apkaimes attīstībai.

Dec, 2017

Imanta. Pazudusī pagalmu bērnība

Kas ir kopīgs Brodvejai ar Imantu? Abās šajās vietas mājas radis dejotājs un horeogrāfs Rolands Meržejevskis. Cilvēks, kurš jebkuru notikumu var pārvērst muzikālā skatuves pārdzīvojumā.

Dec, 2017

Mūki aizlidoja – templis palika

Tādi sirsnīgi smiekli. Daudz. No dienām televīzijā līdz pirmajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai “Lidojošo mūku templis”, kas nule palaista pasaulē un Latgales vēstniecībā Gors piedzīvojusi savu kārtējo pirmizrādi. “Vispār tās filmas tomēr ir sarežģīta lieta. Būtu zinājusi…’’ smejas režisore Žanete Skarule.