Pasākumu plāns 4.-10.08.

Foto Toms Rozenbaums (1934-2004), no Ivara Grāvleja izstādes “Nezināmā latviešu fotogrāfija”

Nē, tas nav rudens, kas notiek aiz loga – vasara spītīgi turpinās ar brīvdabas festivāliem, kinoseansiem, koncertiem un citiem kultūras notikumiem, kas vēl tikai pāris mēnešus būs baudāmi svaigā gaisā.

– Šovakar, 4. augustā 17.00 Latvijas Fotogrāfijas muzejā atklāta tiks fotomākslinieka Ivara Grāvleja izstāde “Nezināmā latviešu fotogrāfija”, kurā viņš ironiski un subjektīvi interpretējis Latvijas fotogrāfijas vēsturi no šī medija rašanās līdz mūsdienām. Izstāde būs skatāma līdz 4. septembrim.

– Savukārt otrā Daugavas pusē – fonda Mākslai vajag telpu Vasaras mājānotiks saruna ar žurnālistu un festivāla “Skaņu mežs” dibinātāju Viestarta Gailīti par Vasaras mājā šobrīd apskatāmo mākslinieka Voldemāra Johansona izstādi “Simetrijas lūzums”. Autorvakara sākums 18.00.

– Brīvdienas laiski pavadīt varēs Lucavsalā, kur notiks jau par tradīciju kļuvušie Piena svētki – divu dienu festivāls ar labu mūziku (uzstāsies Alīna Orlova, Franco Franco, Kuba, Vladislavs Nastavševs un citi), laikmetīgā cirka izrādēm, dizaina tirdziņu un citiem notikumiem. Ieeja Piena svētkos bez maksas.

– Bet tiem, kas grib nedaudz attālināties no Rīgas, iesakām doties uz Līgatnes pagasta Ratniekiem, kur notiks starptautiskais mūzikas festivāls “Laba daba” – plaša mūzikas programma, sporta spēles, radšās darbnīcas, labo mantu tirdziņš un citi labumi gaidīs festivāla viesus no 5. līdz 7. augustam. Iepazīties ar festivāla muzikālajiem visiem vari, klausoties mūsu sagatavoto pleilisti.

– Kinomīļiem savukārt jādodas uz Valmieru, kur 5., 6. un 7. augustā 22.00 Valmieras vasaras teātra festivāla laikā notiks Riga IFF kino programmas “Nordic Highlights” brīvdabas kinoseansi. Filmas tiks rādītas Hanzas laukumā, un ieeja būs bez maksas.

– 10. augustā Spīķeros notiks dziesminieku vakars – tajā uzstāsies mūziķi Imants Daksis un Andrejs Senkevičs. Koncerta sākums 20.00, ieeja bez maksas.

Dec, 2017

Sarkandaugava. Kaķu veikali un nozagtais tramvajs

Pusstundas braucienā ar 5. tramvaju no centra uz Rīgas ziemeļiem atrodas Sarkandaugava jeb, kā daudzi vietējie mēdz to saukt, Kraska. Tā ir Rīgas apkaime ar bagātu vēsturi un vēl bagātāku slavu, pateicoties ne tikai Tvaika ielas psihiatrijas un narkoloģijas centram, bet arī vietējo raibajai dzīvei un arhitektūras kontrastiem.

Dec, 2017

Brekši. No papīra līdz sūnām

“Daudziem rīdziniekiem ļoti bieži sanāk skaidrot, ka tur aiz Mežciema, kur turpinās Biķernieku iela, arī vēl ir Rīgas teritorija – tas ir Juglas papīrfabrikas ciemats,” tā par savu dzimto vietu stāsta vietējā iedzīvotāja Edīte Platenberga.

Dec, 2017

Avoti. Proletariāta vēsture 

“Tieši šeit ir īstā Rīga. Nacionālās valsts galvaspilsēta ir kaut kur šeit, Avotos. Un kāda no apkaimes rūpnīcām būtu ideāla “prezidenta pils” – visleģendārākā, protams, ir Rusobalt,” prāto dzejnieks un mākslinieks Artūrs Punte.

Dec, 2017

Brasa. Kaimiņu būšana

Koleģiāla cilvēcība un komūnas burvība – tā Brasu raksturo apkaimes jaunpienācēja Gunta Upeniece, mamma un izšūšanas hobijbiznesa “em’bo” īpašniece.

Nov, 2017

Vai viegli būt jaunam. Rekviēms deju mūzikai.

Šonedēļ kinofestivālā “Black Nights” Tallinā pirmizrādīta filma “Deju laikmets” – stāsts par to, kā elektroniskā deju mūzika 80. gadu otrajā pusē no Rietumiem nokļuva Padomju Savienībā. Dosim vārdu filmas režisoram Viktoram Budam.

Nov, 2017

Iļģuciems. Visaugstākais punkts

Iļģuciema veikalā „Aibe“ strādā Linda Feldmane. Pārdevēja, kam piemīt sirsnīgs smaids – tāds, kas nav formāls, bet patiesi labsirdīgs. Veikals atrodas triju pieturu attālumā no Iļģuciema tramvaja galapunkta.