Pasākumu plāns 4.-10.08.

Foto Toms Rozenbaums (1934-2004), no Ivara Grāvleja izstādes “Nezināmā latviešu fotogrāfija”

Nē, tas nav rudens, kas notiek aiz loga – vasara spītīgi turpinās ar brīvdabas festivāliem, kinoseansiem, koncertiem un citiem kultūras notikumiem, kas vēl tikai pāris mēnešus būs baudāmi svaigā gaisā.

– Šovakar, 4. augustā 17.00 Latvijas Fotogrāfijas muzejā atklāta tiks fotomākslinieka Ivara Grāvleja izstāde “Nezināmā latviešu fotogrāfija”, kurā viņš ironiski un subjektīvi interpretējis Latvijas fotogrāfijas vēsturi no šī medija rašanās līdz mūsdienām. Izstāde būs skatāma līdz 4. septembrim.

– Savukārt otrā Daugavas pusē – fonda Mākslai vajag telpu Vasaras mājānotiks saruna ar žurnālistu un festivāla “Skaņu mežs” dibinātāju Viestarta Gailīti par Vasaras mājā šobrīd apskatāmo mākslinieka Voldemāra Johansona izstādi “Simetrijas lūzums”. Autorvakara sākums 18.00.

– Brīvdienas laiski pavadīt varēs Lucavsalā, kur notiks jau par tradīciju kļuvušie Piena svētki – divu dienu festivāls ar labu mūziku (uzstāsies Alīna Orlova, Franco Franco, Kuba, Vladislavs Nastavševs un citi), laikmetīgā cirka izrādēm, dizaina tirdziņu un citiem notikumiem. Ieeja Piena svētkos bez maksas.

– Bet tiem, kas grib nedaudz attālināties no Rīgas, iesakām doties uz Līgatnes pagasta Ratniekiem, kur notiks starptautiskais mūzikas festivāls “Laba daba” – plaša mūzikas programma, sporta spēles, radšās darbnīcas, labo mantu tirdziņš un citi labumi gaidīs festivāla viesus no 5. līdz 7. augustam. Iepazīties ar festivāla muzikālajiem visiem vari, klausoties mūsu sagatavoto pleilisti.

– Kinomīļiem savukārt jādodas uz Valmieru, kur 5., 6. un 7. augustā 22.00 Valmieras vasaras teātra festivāla laikā notiks Riga IFF kino programmas “Nordic Highlights” brīvdabas kinoseansi. Filmas tiks rādītas Hanzas laukumā, un ieeja būs bez maksas.

– 10. augustā Spīķeros notiks dziesminieku vakars – tajā uzstāsies mūziķi Imants Daksis un Andrejs Senkevičs. Koncerta sākums 20.00, ieeja bez maksas.

Jan, 2018

Notiks projekta “Visas Taisnības” koncerti

Mūzikas projekts “Visas Taisnības” jaunā gaismā un laikmetīgā skanējumā iepazīstinās ar Raimonda Paula mūziku, kurā izmantoti dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi, pirms koncertu apmeklēšanas aicinot arī uz izstādi “Latvijai 60”. “Visas Taisnības” mūzikas projekta autori, mūziķis Raimonds Gusarevs un DJ Monsta, ir uzspodrinājuši 70. gadu latviešu estrādes mūzikas dziesmas un pārrakstījuši tās mūsdienu laikmetam raksturīgajās notīs.

Dec, 2017

Vecrīga. Ar čīzburgeru pie sienas 

Nikola Krištopane jau kopš pusaudža gadiem nodarbojas ar apartamentu īstermiņa izīrēšanu Rīgas vecpilsētā. Jau kopš mazotnes viņa sevi atceras Vecrīgā, soļojot līdzi vecākiem uz darbu, un stāstu par šo apkaimi viņai netrūkst.

Dec, 2017

Ķīpsala. Pārbaudītas vērtības

Aizvadītajos Ziemassvētkos apritēja apaļi 20 gadi, kopš uzņēmējs un ekspremjers Māris Gailis sauc sevi par īstu ķīpsalnieku. Lielāko daļu no šiem gadiem viņš kopā ar sievu arhitekti Zaigu Gaili veltījis šīs apkaimes attīstībai.

Dec, 2017

Imanta. Pazudusī pagalmu bērnība

Kas ir kopīgs Brodvejai ar Imantu? Abās šajās vietas mājas radis dejotājs un horeogrāfs Rolands Meržejevskis. Cilvēks, kurš jebkuru notikumu var pārvērst muzikālā skatuves pārdzīvojumā.

Dec, 2017

Mūki aizlidoja – templis palika

Tādi sirsnīgi smiekli. Daudz. No dienām televīzijā līdz pirmajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai “Lidojošo mūku templis”, kas nule palaista pasaulē un Latgales vēstniecībā Gors piedzīvojusi savu kārtējo pirmizrādi. “Vispār tās filmas tomēr ir sarežģīta lieta. Būtu zinājusi…’’ smejas režisore Žanete Skarule.