Sākusies pieteikšanās ISSP vasaras skolai

Foto Tajo Onorato

Fotogrāfijas interesenti un entuziasti aicināti pieteikties Starptautiskajai Fotogrāfijas vasaras skolai (ISSP), kas šovasar Latvijā notiks jau vienpadsmito gadu pēc kārtas. ISSP pulcēsies fotogrāfijas mākslinieki un interesenti no visas pasaules, lai piedalītos starptautiski atzītu fotogrāfu meistardarbnīcās un diskutētu par nozares aktualitātēm. Pieteikties vasaras skolai, kas norisināsies Kuldīgā, var līdz 8.maijam.

International Summer School of Photography (ISSP), kas aizsākās 2006. gadā ar vienreizēju pasākumu Ludzā, tagad zinātāju vidū atzīta par Eiropā labāko fotogrāfijas vasaras skolu. Tai katru gadu konkursa kārtībā piesakas arvien vairāk fotogrāfu un vizuālo mākslinieku no visas pasaules. Šogad ISSP norisināsies no 6. līdz 14. augustam Pelču pilī pie Kuldīgas. Organizatori piedāvā izcilu pasaules līmeņa meistarklašu vadītāju izlasi, kā arī piepildītu vakara lekciju un diskusiju programmu, kas būs atvērta jebkuram interesentam.

Sešas ISSP meistardarbnīcas vadīs starptautiski pazīstami un godalgoti mākslinieki, kas pārstāv dažādas fotogrāfijas jomas – atzītā Nīderlandes konceptuālā māksliniece Anuka Kruithofa (Anouk Kruithof), kas ar fotogrāfijas palīdzību veido laikmetīgas instalācijas, subjektīvais dokumentālists Alehandro Časkīlbergs (Alejandro Chaskielberg) no Argentīnas, kura darbnīcā studentiem būs iespēja eksperimentēt ar gaismu un citiem radošiem līdzekļiem. Dokumentālais fotogrāfs Paolo Vudss (Paolo Woods), kas savos ilgtermiņa projektos izmanto pētnieciskās žurnalistikas pieeju, palīdzēs studentiem attīstīt stāstīšanas prasmi, strādājot ar jau esošiem projektiem. Pazīstamais jaunās paaudzes fotogrāfs Federiko Klavarino (Federico Clavarino) darbnīcā pievērsīsies flanērisma tēmai jaunā skatījumā, bet britu fotogrāfa Džeisona Evansa (Jason Evans) vadībā būs iespēja radoši un kritiski pētīt modes fotogrāfijas robežas. Starp pasniedzējiem ir arī pazīstamais šveicietis Tajo Onorato (Taiyo Onorato), kurš strādā ar dažādiem medijiem – fotogrāfiju, filmu un skulptūru.

Starptautiskās Fotogrāfijas vasaras skolas dalībnieki 9 dienu garumā intensīvi strādās fotogrāfijas profesionāļu vadībā, radot projektus noslēguma izstādei – fotogrāfiju sērijas, instalācijas vai pat performances. Šogad jau trešo reizi plānota arī īpaša radošā darbnīca Pelču pagasta iedzīvotājiem.

ISSP oficiālā valoda ir angļu. Lai pieteiktos dalībnieku atlasei, jābūt padziļinātai un aktīvai interesei par fotogrāfiju kā mākslas izteiksmes līdzekli, kā arī kvalitatīviem personīgiem projektiem jeb portfolio. Latvijas un kaimiņvalstu dalībniekiem iespējams saņemt stipendiju, kas daļēji sedz skolas dalības maksu.

Pieteikšanās ISSP notiek līdz 8.maijam. Plašāku informāciju par pieteikšanos, kā arī meistarklašu detalizētus aprakstus meklējiet šeit.

Foto: Paolo Vudss

Foto: Paolo Vudss

Jan, 2018

Notiks projekta “Visas Taisnības” koncerti

Mūzikas projekts “Visas Taisnības” jaunā gaismā un laikmetīgā skanējumā iepazīstinās ar Raimonda Paula mūziku, kurā izmantoti dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi, pirms koncertu apmeklēšanas aicinot arī uz izstādi “Latvijai 60”. “Visas Taisnības” mūzikas projekta autori, mūziķis Raimonds Gusarevs un DJ Monsta, ir uzspodrinājuši 70. gadu latviešu estrādes mūzikas dziesmas un pārrakstījuši tās mūsdienu laikmetam raksturīgajās notīs.

Dec, 2017

Vecrīga. Ar čīzburgeru pie sienas 

Nikola Krištopane jau kopš pusaudža gadiem nodarbojas ar apartamentu īstermiņa izīrēšanu Rīgas vecpilsētā. Jau kopš mazotnes viņa sevi atceras Vecrīgā, soļojot līdzi vecākiem uz darbu, un stāstu par šo apkaimi viņai netrūkst.

Dec, 2017

Ķīpsala. Pārbaudītas vērtības

Aizvadītajos Ziemassvētkos apritēja apaļi 20 gadi, kopš uzņēmējs un ekspremjers Māris Gailis sauc sevi par īstu ķīpsalnieku. Lielāko daļu no šiem gadiem viņš kopā ar sievu arhitekti Zaigu Gaili veltījis šīs apkaimes attīstībai.

Dec, 2017

Imanta. Pazudusī pagalmu bērnība

Kas ir kopīgs Brodvejai ar Imantu? Abās šajās vietas mājas radis dejotājs un horeogrāfs Rolands Meržejevskis. Cilvēks, kurš jebkuru notikumu var pārvērst muzikālā skatuves pārdzīvojumā.

Dec, 2017

Mūki aizlidoja – templis palika

Tādi sirsnīgi smiekli. Daudz. No dienām televīzijā līdz pirmajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai “Lidojošo mūku templis”, kas nule palaista pasaulē un Latgales vēstniecībā Gors piedzīvojusi savu kārtējo pirmizrādi. “Vispār tās filmas tomēr ir sarežģīta lieta. Būtu zinājusi…’’ smejas režisore Žanete Skarule.