“Self Publish Riga” pasākumi jauniešiem

Foto Andrejs Strokins

Fotogrāmatām un pašizdošanai veltītā pasākuma “Self Publish Riga” laikā – 12. un 14. maijā – K. K. fon Stricka villā notiks ekskursijas un darbnīcas skolēniem un jauniešiem vecumā no 14 līdz 24 gadiem. Pasākumi būs bezmaksas, un pieteikties ir aicināti visi interesenti.

“Self Publish Riga” ir vienīgais fotogrāmatām veltītais festivāls Latvijā, kas šogad notiks jau trešo reizi. Arī šoreiz programmā būs plaša starptautiska fotogrāmatu izstāde un nozares ekspertu lekcijas, ko pirmo reizi papildinās arī izglītības programma skolas grupām un jauniešiem – ekskursijas un darbnīcas, kuras vadīs fotogrāfe Nora Vrubļevska.

Ekskursijās būs iespēja iepazīt “Self Publish Riga” izstādi kopā ar zviedru māksliniekiem Klāru Šelstrēmu un Tobiasu Feldtu, poļu fotogrāfi Agņešku Raisu un lietuviešu grāmatu dizaineri Tomu Mrazausku, uzzinot vairāk par izstādē redzamajiem darbiem un to tapšanas procesu. Darbnīcās varēs izpētīt grāmatas “anatomiju”, eksperimentēt ar fotogrāfiju secību un kompozīciju, kā arī zīmējot papildināt fotogrāfijas un veidot savus stāstus.

Visu pasākuma laiku paredzēta aktivitāte arī mazākajiem izstādes apmeklētājiem – lielformāta foto tapete ar izstādē iekļauto grāmatu fragmentiem, kurus bērni varēs papildināt ar saviem zīmējumiem un interpretācijām.

Klases vai grupas līdz 15 cilvēkiem aicinātas pieteikties uz nodarbībām piektdien, 12. maijā. Nodarbību laiki plkst. 13.00, 14.30 un 16.00. Individuāli dalībnieki aicināti pieteikties uz nodarbībām svētdien, 14. maijā. Nodarbību laiki plkst. 13.00 un 15.00. Aktivitātes paredzētas jauniešiem vecumā no 14 līdz 24 gadiem. Vietu skaits darbnīcās ir ierobežots, tāpēc ieteicams pieteikties laicīgi, rakstot uz nora@issp.lv.

Visi “Self Publish Riga” skolēnu un jauniešu dienas programmas pasākumi ir bezmaksas. Viena nodarbība ilgs aptuveni stundu, daļa nodarbības notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

Fotogrāmatām un pašizdošanai veltītā pasākumu sērija “Self Publish Riga” notiks no 11. līdz 14. maijam K. K. Fon Stricka villā, Aristida Briāna ielā 9. Pasākumu organizē biedrība ISSP sadarbībā ar Rīgas Fotomēnesi.

Jan, 2018

Notiks projekta “Visas Taisnības” koncerti

Mūzikas projekts “Visas Taisnības” jaunā gaismā un laikmetīgā skanējumā iepazīstinās ar Raimonda Paula mūziku, kurā izmantoti dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi, pirms koncertu apmeklēšanas aicinot arī uz izstādi “Latvijai 60”. “Visas Taisnības” mūzikas projekta autori, mūziķis Raimonds Gusarevs un DJ Monsta, ir uzspodrinājuši 70. gadu latviešu estrādes mūzikas dziesmas un pārrakstījuši tās mūsdienu laikmetam raksturīgajās notīs.

Dec, 2017

Vecrīga. Ar čīzburgeru pie sienas 

Nikola Krištopane jau kopš pusaudža gadiem nodarbojas ar apartamentu īstermiņa izīrēšanu Rīgas vecpilsētā. Jau kopš mazotnes viņa sevi atceras Vecrīgā, soļojot līdzi vecākiem uz darbu, un stāstu par šo apkaimi viņai netrūkst.

Dec, 2017

Ķīpsala. Pārbaudītas vērtības

Aizvadītajos Ziemassvētkos apritēja apaļi 20 gadi, kopš uzņēmējs un ekspremjers Māris Gailis sauc sevi par īstu ķīpsalnieku. Lielāko daļu no šiem gadiem viņš kopā ar sievu arhitekti Zaigu Gaili veltījis šīs apkaimes attīstībai.

Dec, 2017

Imanta. Pazudusī pagalmu bērnība

Kas ir kopīgs Brodvejai ar Imantu? Abās šajās vietas mājas radis dejotājs un horeogrāfs Rolands Meržejevskis. Cilvēks, kurš jebkuru notikumu var pārvērst muzikālā skatuves pārdzīvojumā.

Dec, 2017

Mūki aizlidoja – templis palika

Tādi sirsnīgi smiekli. Daudz. No dienām televīzijā līdz pirmajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai “Lidojošo mūku templis”, kas nule palaista pasaulē un Latgales vēstniecībā Gors piedzīvojusi savu kārtējo pirmizrādi. “Vispār tās filmas tomēr ir sarežģīta lieta. Būtu zinājusi…’’ smejas režisore Žanete Skarule.