“Self Publish Riga” pasākumi jauniešiem

Foto Andrejs Strokins

Fotogrāmatām un pašizdošanai veltītā pasākuma “Self Publish Riga” laikā – 12. un 14. maijā – K. K. fon Stricka villā notiks ekskursijas un darbnīcas skolēniem un jauniešiem vecumā no 14 līdz 24 gadiem. Pasākumi būs bezmaksas, un pieteikties ir aicināti visi interesenti.

“Self Publish Riga” ir vienīgais fotogrāmatām veltītais festivāls Latvijā, kas šogad notiks jau trešo reizi. Arī šoreiz programmā būs plaša starptautiska fotogrāmatu izstāde un nozares ekspertu lekcijas, ko pirmo reizi papildinās arī izglītības programma skolas grupām un jauniešiem – ekskursijas un darbnīcas, kuras vadīs fotogrāfe Nora Vrubļevska.

Ekskursijās būs iespēja iepazīt “Self Publish Riga” izstādi kopā ar zviedru māksliniekiem Klāru Šelstrēmu un Tobiasu Feldtu, poļu fotogrāfi Agņešku Raisu un lietuviešu grāmatu dizaineri Tomu Mrazausku, uzzinot vairāk par izstādē redzamajiem darbiem un to tapšanas procesu. Darbnīcās varēs izpētīt grāmatas “anatomiju”, eksperimentēt ar fotogrāfiju secību un kompozīciju, kā arī zīmējot papildināt fotogrāfijas un veidot savus stāstus.

Visu pasākuma laiku paredzēta aktivitāte arī mazākajiem izstādes apmeklētājiem – lielformāta foto tapete ar izstādē iekļauto grāmatu fragmentiem, kurus bērni varēs papildināt ar saviem zīmējumiem un interpretācijām.

Klases vai grupas līdz 15 cilvēkiem aicinātas pieteikties uz nodarbībām piektdien, 12. maijā. Nodarbību laiki plkst. 13.00, 14.30 un 16.00. Individuāli dalībnieki aicināti pieteikties uz nodarbībām svētdien, 14. maijā. Nodarbību laiki plkst. 13.00 un 15.00. Aktivitātes paredzētas jauniešiem vecumā no 14 līdz 24 gadiem. Vietu skaits darbnīcās ir ierobežots, tāpēc ieteicams pieteikties laicīgi, rakstot uz nora@issp.lv.

Visi “Self Publish Riga” skolēnu un jauniešu dienas programmas pasākumi ir bezmaksas. Viena nodarbība ilgs aptuveni stundu, daļa nodarbības notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

Fotogrāmatām un pašizdošanai veltītā pasākumu sērija “Self Publish Riga” notiks no 11. līdz 14. maijam K. K. Fon Stricka villā, Aristida Briāna ielā 9. Pasākumu organizē biedrība ISSP sadarbībā ar Rīgas Fotomēnesi.

Nov, 2017

Čiekurkalns. Spiegi un dzelzceļš

Čiekurkalnā ir vērojams raibs arhitektūras stilu maisījums, jo šeit ir saglabājusies gan rajona oriģinālā apbūve – divstāvu koka mājas, gan padomju laika mantojums – pelēkās blokmājas, gan arī pavisam svaigi būvētas daudzstāvu mājas.

Nov, 2017

Norisinās “LULU” laikmetīgo operu cikls bērniem

‘’LULU bērniem’’ nu jau kļuvis par neatņemamu sezonas notikumu tiem vecākiem un bērniem, kuri vēlas sadraudzēties ar laikmetīgās operas un baleta pasauli. Arī šoziem katru svētdienu no 19. novembra līdz 10. decembrim plkst. 13:00 kino Splendid Palace Cafe Film Noir zālē būs iespēja vērot īpaši izvēlētus priekšnesumus vadošo pasaules orķestru un solistu izpildījumā. Kā jau

Oct, 2017

Bieriņi. Nepabeigtais mākslas koridors

“Būs jākopj pagalms un nevarēs halātā klīst gar māju. Bet vispār šī ir vislabākā Rīgas daļa, tas jau sen zināms,” daloties ziņā par jaunu velomaršrutu, kas savieno Torņakalnu ar Bieriņiem, savā sociālā tīkla profilā pajoko māksliniece Laura Feldberga.

Sep, 2017

Katrīna Jaunupe: laikmetīgajai mākslai joprojām vajag telpu

Laikmetīgā kultūra un ar to saistītās aktivitātes uzņem arvien jaunus apgriezienus. Arvien aktuālāks kļūst pagaidu izmantošanas jeb temporary use koncepts – tiek atdzīvinātas pamestas ēkas, kurās tiek ierīkoti dažnedažādi mākslas centri, rīkoti kultūras pasākumi, attīstās radošie kvartāli, kurus pārpludina arī jaunie mākslinieki. Veicināt radošumu un jaunradi mākslā, dot atspēriena punktu jaunajiem māksliniekiem un galvenais – izveidot

Sep, 2017

Rīgas mākslas telpā tiks atklāta Māra Subača izstāde

Izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” lielajā zālē no šī gada 8. septembra līdz 12. novembrim apmeklētājiem būs pieejama izstāde “Laime pazīst pasauli”. Tajā tiks eksponēti Māra Subača šajā gadā jaunradītie darbi, kas tapuši, domājot par laimi kā cilvēka augstāko esamības formu. Īpaši izveidotā mākslas darbu labirinta konstrukcijā Māra Subača ierastās grafikas sērijas tiks papildinātas ar

Sep, 2017

Kaspars Lielgalvis: Rīga ir pilna aizslēgtu durvju

Attīstīt jaunu mākslas formu rašanos, veicināt sadarbību starp dažādu disciplīnu māksliniekiem – jau gandrīz 10 gadu mākslas centrs “Totaldobže” pastāv cēla mērķa vārdā. Pagaidu izmantošanas jeb temporary use koncepts, kura popularitāte aug visā pasaulē, tostarp arī Rīgā, ir viens no “Totaldobžes” instrumentiem, kas ļauj atvērt pamestu, tukšu un neizmantotu namu durvis kultūrai un radošumam –

Sep, 2017

Mārtiņš Mielavs par fon Stricka villu, radošumu un biznesu

Ne viens vien garāmgājējs, veroties pamestu namu tukšajos logos, ir iedomājies – cik skumji, ka ēkas tiek aizlaistas postā un turētas aiz slēgtām durvīm. Tādu ēku Rīgā ir daudz, dažviet pat veseliem kvartāliem. Tomēr ne visas pamestās ēkas ir pavisam aizmirstas. Arvien vairāk pasaulē, tostarp arī Rīgā, aktivizējas urbānās vides kustība – pamesti nami iegūst „otro elpu”,