“Self Publish Riga” pasākumi jauniešiem

Foto Andrejs Strokins

Fotogrāmatām un pašizdošanai veltītā pasākuma “Self Publish Riga” laikā – 12. un 14. maijā – K. K. fon Stricka villā notiks ekskursijas un darbnīcas skolēniem un jauniešiem vecumā no 14 līdz 24 gadiem. Pasākumi būs bezmaksas, un pieteikties ir aicināti visi interesenti.

“Self Publish Riga” ir vienīgais fotogrāmatām veltītais festivāls Latvijā, kas šogad notiks jau trešo reizi. Arī šoreiz programmā būs plaša starptautiska fotogrāmatu izstāde un nozares ekspertu lekcijas, ko pirmo reizi papildinās arī izglītības programma skolas grupām un jauniešiem – ekskursijas un darbnīcas, kuras vadīs fotogrāfe Nora Vrubļevska.

Ekskursijās būs iespēja iepazīt “Self Publish Riga” izstādi kopā ar zviedru māksliniekiem Klāru Šelstrēmu un Tobiasu Feldtu, poļu fotogrāfi Agņešku Raisu un lietuviešu grāmatu dizaineri Tomu Mrazausku, uzzinot vairāk par izstādē redzamajiem darbiem un to tapšanas procesu. Darbnīcās varēs izpētīt grāmatas “anatomiju”, eksperimentēt ar fotogrāfiju secību un kompozīciju, kā arī zīmējot papildināt fotogrāfijas un veidot savus stāstus.

Visu pasākuma laiku paredzēta aktivitāte arī mazākajiem izstādes apmeklētājiem – lielformāta foto tapete ar izstādē iekļauto grāmatu fragmentiem, kurus bērni varēs papildināt ar saviem zīmējumiem un interpretācijām.

Klases vai grupas līdz 15 cilvēkiem aicinātas pieteikties uz nodarbībām piektdien, 12. maijā. Nodarbību laiki plkst. 13.00, 14.30 un 16.00. Individuāli dalībnieki aicināti pieteikties uz nodarbībām svētdien, 14. maijā. Nodarbību laiki plkst. 13.00 un 15.00. Aktivitātes paredzētas jauniešiem vecumā no 14 līdz 24 gadiem. Vietu skaits darbnīcās ir ierobežots, tāpēc ieteicams pieteikties laicīgi, rakstot uz nora@issp.lv.

Visi “Self Publish Riga” skolēnu un jauniešu dienas programmas pasākumi ir bezmaksas. Viena nodarbība ilgs aptuveni stundu, daļa nodarbības notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

Fotogrāmatām un pašizdošanai veltītā pasākumu sērija “Self Publish Riga” notiks no 11. līdz 14. maijam K. K. Fon Stricka villā, Aristida Briāna ielā 9. Pasākumu organizē biedrība ISSP sadarbībā ar Rīgas Fotomēnesi.

Jun, 2017

Ilgi gaidītais, visilgākais koncerts

Ir teiciens – kas ilgi nāk, tas labi nāk. Un 21. jūnija vakarā Lucavsalā šis teiciens ieguva reālas aprises, lielajiem, labsirdīgajiem rokeriem Foo Fighters beidzot nospēlējot koncertu Latvijā.

Jun, 2017

Sarunāties caur mākslu

“Veto” sastapa Baibu Bartkeviču pa ceļam no Liepājas uz Amsterdamu, lai aprunātos par “mazo” ikdienu Baibas profesijā un iecerēm Liepājas mākslas forumā.

May, 2017

Izcilā koncertgrupa – Foals

Jau ziņojām, ka 31. jūlijā Viļņā “Kalnai Park” estrādē uzstāsies britu indie grupa Foals, kuru mūzikas kritiķi nodēvējuši par vienu no pasaulē vislabākajām koncertgrupām. Kāds ir Foals noslēpums?

May, 2017

Atklāta ISSP šī gada absolventu izstāde

Jau piekto gadu ISSP (International Summer School of Photography) izrāda skolas absolventu darbus vienkopus – šoreiz izstādē “Caurvējš” skatāmi fotoprojekti, ko radījuši ISSP Skolas 2017. gada absolventi.

May, 2017

Pilsēta ir dzīva

Darbojoties dažādās radošajās platformās, Vour turpina attīstīt savu stilu un intervijā reflektē par to, kas ir mūsdienu grafiti funkcija un mērķis.

May, 2017

Romana Korovina koans

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā starptautiskā fotogrāfijas festivāla “Rīgas Fotomēnesis 2017” ietvaros 10. maijā tika atklāta četru mākslinieku izstāde “Fakti un precizējumi”. Kā vienīgais Latvijas pārstāvis šajā izstādē piedalās mākslinieks Romans Korovins

May, 2017

Lucavsalā uzstāsies Foo Fighters, Biffy Clyro un The Kills

21. jūnijā Lucavsalā notiks šīs vasaras pirmais lielais šovs un viens no centrālajiem mūzikas notikumiem – amerikāņu rokgrupas “Foo Fighters” uzstāšanās ar agrāko “Nirvana” bundzinieku Deivu Grolu priekšplānā. Pasākuma īpašie viesi būs Eiropas lielāko festivālu galvenās skatuves cienīgi mākslinieki – populārā britu grupa “Biffy Clyro” un atzītais ASV un Lielbritānijas duets “The Kills”. Pirms visiem trim lielajiem

May, 2017

Kritiskā mode

Devāmies uz “Kritiskās masas” tikšanās vietu pie Dailes teātra, lai izpētītu braucēju dažādību kā apģērbu izvēles, tā riteņbraukšanas nozīmes ziņā. Kas svarīgāks – individuālais stils vai funkcionalitāte? Kā šīs abas lietas apvienot, un kā vēl pāri tam visam sadzīvot ar svārstīgajiem laikapstākļiem?

Apr, 2017

24 stundu klejojumi Rīgas ielās

Tikāmies ar vienu no režisoriem – Metjū Lansitu (Matthew Lancit) no Kanādas –, kura darbs “Flâneurs – Street Rambles” jeb “Ielu klejojumi” ir iekļauts festivāla programmā. Šodien, 30. aprīlī, festivāls noslēdzas un interesentiem vēl ir iespēja pagūt uz šīs dienas filmu seansiem.