Tiks izrādīts Vikas Ekstas gif animācijas projekts

Rīgas Fotogrāfijas biennāles starpgada pasākumu programmas laikā no 8. aprīļa tiešsaistes galerijā “Asa Nisi Masa” jeb anmgallery.com būs skatāma latviešu mākslinieces Vikas Ekstas gif animācijas projekta “Snakes and Ladders” izstāde.

Animēts gif (Graphics Interchange Format – grafikas apmaiņas formāts) ir grafisks attēls, kas vienā failā ietver noteiktā kārtībā saliktu fotogrammu sēriju, kura nepārtraukti atkārtojas. Pēdējo gadu laikā gif attēli ir kļuvuši ļoti populāri, sevišķi sociālajos tīklos, kur tos visbiežāk izmanto, lai paustu noteiktas emocijas vai arī lai sniegtu atbildi konkrētas diskusijas kontekstā. Lai gan šāda formāta attēlu dabiskā vide ir internets, šim izteiksmes līdzeklim ir arī cits lietojums, kas sniedzas ārpus virtuālās telpas un ietver gan populāro kultūru, gan kino. Vika Eksta savā mākslinieciskajā praksē plaši izmanto gif formāta priekšrocības, lai tādējādi pievērstos kustības lomai šķietami nekustīgā fotogrāfiskā attēlā. Ekstas gif attēli ir rūpīgi inscenētas fotogrāfijas, kurās pati autore ir vienkāršas un ikdienišķas darbības galvenais subjekts: dzerot kafiju no krūzītes, smēķējot cigareti, atbildot uz telefona zvanu un tamlīdzīgi.

VikaEksta3

Projektu komentē tā kuratore Paola Paleari (Itālija): “Vikas Ekstas gif attēli katapultē skatītāju fiktīvā pasaulē: viņas “kustīgajās fotogrāfijās” pat visvienkāršākā darbība raisa asociācijas ar intrigu un mistēriju. “Snakes and Ladders” atdzīvina saikni starp fiktīvu naratīvu un mēmo kino. Šie darbi aktualizē jautājumu, vai un kādā veidā ikdienas darbību vai ainu fotogrāfiska reprezentācija var sniegt dažādas interpretāciju variācijas un gala rezultātā radīt negaidītus pagriezienus plašākā sižetā. Skatītājs aktīvi līdzdarbojas šajā izstādē, kas savukārt izmanto tiešsaistes galerijas sniegtās iespējas, perfekti apvienojot šo sadarbības iespēju ar digitālo attēlu.”

“Snakes and Ladders” prezentācija Latvijā notiks 8. aprīļa vakarā 18.00 kinoteātrī “Kino Bize”, bet Rīgas Fotogrāfijas biennāles starpgada 2017 atklāšanas nedēļas ietvaros no 8. līdz 15. aprīlim projekta ārpustīmekļa versija būs skatāma arī kinoteātros “Splendid Palace”, “K.Suns” un “Kino Bize” pirms regulārā repertuāra filmu izrādēm.

Vika Eksta ir Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2016 jauno fotomākslinieku balvas “Meklējam jauno fotogrāfijā!” laureāte. Vizuālā māksliniece dzīvo un strādā Rīgā, studējusi fotogrāfiju Andreja Granta fotostudijā un EFTI Fotogrāfijas skolā (Madride). Ieguvusi bakalaura grādu filmu teorijā, kā arī maģistra grādu vizuālajā komunikācijā Latvijas Mākslas akadēmijā. Kopš 2014. gada viņas darbi iekļauti izstādēs gan Latvijā, gan ārvalstīs. 2016. gadā Eksta saņēmusi ADC balvu “Young Guns”.

Apr, 2017

Teika. “Te varētu uzfilmēt!”

Kinorežisors Ivars Tontegode, kura svaigākais veikums – dokumentālā filma “Knutifikācija” – dzīvi uz kinoekrāniem sāks 4. maijā, savu filmu scenārijus raksta Teikā – Rīgas apkaimē, kurā mīt kopš tīņa gadiem.

Apr, 2017

“Self Publish Riga” pasākumi jauniešiem

Fotogrāmatām un pašizdošanai veltītā pasākuma “Self Publish Riga” laikā – 12. un 14. maijā – K. K. fon Stricka villā notiks ekskursijas un darbnīcas skolēniem un jauniešiem vecumā no 14 līdz 24 gadiem.

Apr, 2017

“Kino Bize” piedāvā dokumentālo filmu dubultseansu

Tuvojoties Rīgas Pasaules filmu festivālam un dokumentālista Šona Makalistera (Sean McAllister) filmu retrospekcijai, “Kino Bize” piedāvā dokumentālo stāstu dubultseansu, kas notiks 22. aprīlī plkst. 18.00. Vienā vakarā būs iespēja pieredzēt paralēlo pasauļu tuvplānus, kurus veidojuši divi mūsdienu dokumentālā kino meistari – britu kino autors Šons Makalisters filmā “Sīrijas mīlasstāsts” (A Syrian Love Story, 2015) un

Apr, 2017

Phantogram vienkāršības spēks

Elektronsikās (un ne tikai) mūzikas cienītājus 6. aprīļa vakarā Rīgā, koncertzālē “Palladium” sveica amerikāņu elektroniskā roka un triphopa duets Phantogram ar savu vienīgo koncertu Baltijas valstīs.

Apr, 2017

Tiks izrādīts Vikas Ekstas gif animācijas projekts

Rīgas Fotogrāfijas biennāles starpgada pasākumu programmas laikā no 8. aprīļa tiešsaistes galerijā “Asa Nisi Masa” jeb anmgallery.com būs skatāma latviešu mākslinieces Vikas Ekstas gif animācijas projekta “Snakes and Ladders” izstāde. Animēts gif (Graphics Interchange Format – grafikas apmaiņas formāts) ir grafisks attēls, kas vienā failā ietver noteiktā kārtībā saliktu fotogrammu sēriju, kura nepārtraukti atkārtojas. Pēdējo gadu

Mar, 2017

“kim?” jaunā izstāžu cikla atklāšana

Laikmetīgās mākslas centrā “kim?” piektdien, 24. martā atklāts jauns izstāžu cikls, kurā iekļauta latviešu mākslinieces un “kim? Rezidences Balvas 2017” ieguvējas Ievas Kraules personālizstāde “α: Maldugunis”; somu mākslinieces Maijas Lūtonenas personālizstāde “Plāns un pludiņš”; meksikāņu mākslinieka Rodrigo Ernandesa personālizstāde “Ļodzīgākās no lietām”.

Mar, 2017

Tiks atklāts “kim?” pavasara izstāžu cikls

Ar īpaši laikmetīgās mākslas centram “kim?” radītām jaunu darbu sērijām 24. martā plkst. 19.00 “kim?” telpās Sporta ielā 2 tiks atklāts trīs solo izstāžu cikls: latviešu mākslinieces un “kim? Rezidences Balvas 2017” ieguvējas Ievas Kraules personālizstāde “α: Maldugunis”; somu mākslinieces Maijas Lūtonenas personālizstāde “Plāns un pludiņš”; meksikāņu mākslinieka Rodrigo Ernandesa personālizstāde “Ļodzīgākās no lietām”. Visas izstādes vieno