Turpinās “LULU bērniem” otrā sezona

Ilustrācija Pēteris Tenisons

Janvārī un februārī kinoteātra “Splendid Palace” kafejnīcas “Cafe Film Noir” telpās laikmetīgo operu cikls “LULU” piedāvā projekta “LULU bērniem” otrās sezonas turpinājumu, izrādot vēl trīs brīnumu un košu notikumu pilnus iestudējumus, kas paredzēti visjaunākajiem operas un baleta mīļotājiem. Tradicionāli pirms iestudējuma demonstrēšanas tiks piedāvāts neliels ievadstāstījums, lai jaunais skatītājs pamazām uzkrātu pieredzi un veiksmīgāk orientētos uz ekrāna notiekošajā. Ieeja visos seansos – bez maksas, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālajam atbalstam.

22. janvārī plkst. 16 tiks demonstrēta Riharda Vāgnera smagsvara – operu cikla Nībelungu gredzens” – versija bērniem no Vīnes Valsts operas. Apbrīnojams ir vācu libretista Matiasa fon Štēgmana (von Stegmann) veikums, 18 stundu garo materiālu ietilpinot 70 minūtēs. Stāstnieka lomā iejutīsies Meža putns, draudzīgi pavadot skatītāju visu Vāgnerzemes ceļojuma laiku. Varēs sastapt gan pūķus, gan Reinas meitas, dzīvot līdzi gredzena zādzībai, kā arī valkīru un Brinhildes piedzīvojumiem. Turklāt tas viss – pamatīgās Vāgnera oriģinālmūzikas pavadībā. Lektors – muzikologs, mūzikas pedagogs un erudīts Valdis Bernhofs.

Savukārt nedēļu vēlāk, 29. janvārī plkst. 16 – Olivera Knusena (Knussen) opera Kur briesmoņi mīt” (Where the Wild Things Are). Nosaukums izklausās vēl baisāks, kā tas patiesībā ir, taču mazais razbainieks Maksis, neklausot mammu un nejauki izturoties pret savu plīša lācēnu un zaldātiņiem, patiesi nokļūst savas fantāzijas briesmoņu pasaulē. Istabas sienas pēkšņi pārklāj mežs, parādās laiva, aicinot palaidni līdzi, un pēc dienām, naktīm un nedēļām ilga ceļa zēns nokļūst savu niķu valstībā. Tiesa, viņš kļuvis par šīs zemes karali un briesmoņus un mošķus spēj kontrolēt ar skatienu… Kā Makša ceļojums beidzas, to piedāvājam noskatīties 40 minūšu ilgajā un vēsturiski košajā iestudējumā no Glaindbornas festivāla. Lektore – muzikoloģe, mūzikas pedagoģe un stāstu meistare Iveta Grunde.

“LULU bērniem” otro sezonu 12. februārī plkst. 16 noslēgs čehu komponista Leoša Janāčeka (Janáček) operaViltīgās lapsiņas piedzīvojumi” (The Cunning Little Vixen) – aizraujošs stāsts, kurā savijas cilvēku un dzīvnieku pasaules. Dzīvnieki un kukaiņi mežmalā priecīgi lēkā un danco, bet Mežzinis atnācis koka ēnā nosnausties. Tikām ziņkārīgs lapsēns medī vardi un… pamodina Mežzini, kuram zvēriņš tā iepatīkas, ka viņš to aiznes mājup un nolemj uzaudzināt savā pagalmā. Mazais gan izraujas un atgriežas brīvībā, kur to un citus meža iemītniekus sagaida dažnedažādi piedzīvojumi. “Viltīgās lapsiņas piedzīvojumi” ir aptuveni divu stundu garš un elpu aizraujošs iestudējums no Glandbornas festivāla 2012. gadā. Lektors – komponists, diriģents un lielisks stāstnieks Andris Vecumnieks.

Jan, 2018

Notiks projekta “Visas Taisnības” koncerti

Mūzikas projekts “Visas Taisnības” jaunā gaismā un laikmetīgā skanējumā iepazīstinās ar Raimonda Paula mūziku, kurā izmantoti dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi, pirms koncertu apmeklēšanas aicinot arī uz izstādi “Latvijai 60”. “Visas Taisnības” mūzikas projekta autori, mūziķis Raimonds Gusarevs un DJ Monsta, ir uzspodrinājuši 70. gadu latviešu estrādes mūzikas dziesmas un pārrakstījuši tās mūsdienu laikmetam raksturīgajās notīs.

Dec, 2017

Vecrīga. Ar čīzburgeru pie sienas 

Nikola Krištopane jau kopš pusaudža gadiem nodarbojas ar apartamentu īstermiņa izīrēšanu Rīgas vecpilsētā. Jau kopš mazotnes viņa sevi atceras Vecrīgā, soļojot līdzi vecākiem uz darbu, un stāstu par šo apkaimi viņai netrūkst.

Dec, 2017

Ķīpsala. Pārbaudītas vērtības

Aizvadītajos Ziemassvētkos apritēja apaļi 20 gadi, kopš uzņēmējs un ekspremjers Māris Gailis sauc sevi par īstu ķīpsalnieku. Lielāko daļu no šiem gadiem viņš kopā ar sievu arhitekti Zaigu Gaili veltījis šīs apkaimes attīstībai.

Dec, 2017

Imanta. Pazudusī pagalmu bērnība

Kas ir kopīgs Brodvejai ar Imantu? Abās šajās vietas mājas radis dejotājs un horeogrāfs Rolands Meržejevskis. Cilvēks, kurš jebkuru notikumu var pārvērst muzikālā skatuves pārdzīvojumā.

Dec, 2017

Mūki aizlidoja – templis palika

Tādi sirsnīgi smiekli. Daudz. No dienām televīzijā līdz pirmajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai “Lidojošo mūku templis”, kas nule palaista pasaulē un Latgales vēstniecībā Gors piedzīvojusi savu kārtējo pirmizrādi. “Vispār tās filmas tomēr ir sarežģīta lieta. Būtu zinājusi…’’ smejas režisore Žanete Skarule.