Ungārijas kultūras mēnesis

Ungārijas vēstniecība Latvijā jau otro gadu pēc kārtas organizē Ungārijas dienas, kuras arī šogad notiek oktobra mēnesī. Pasākumi, kas iepazīstina ar Ungārijas mākslu, vēsturi, mūziku, deju, tradīcijām un gastronomiju, norisinās Rīgā, Jūrmalā, Lūznavā, Kuldīgā, Jelgavā un Jēkabpilī.

Pasākumu sērijas mērķis ir parādīt Ungārijas dažādās sejas, satuvinot abas valstis un to cilvēkus – latviešus un ungārus. Visi Ungārijas dienu pasākumi ir bezmaksas.

Šogad tiek atzīmēta 1956. gada Ungārijas revolūcijas un brīvības cīņu gadadiena, kuras laikā tūkstošiem cilvēku parādīja savu drosmi un daudzi atdeva savu dzīvību par valsts brīvību un neatkarību. Ar konferenci, kuru Ungārijas vēstniecība rīko sadarbībā ar Latvijas Vēsturnieku komisiju, izstādi sadarbībā ar Budapeštas Terora nama muzeju un spēlfilmu, kas veltīta šo cīņu varoņiem, 4. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tiks pieminēti 1956. gada notikumi un to ietekme uz pasaules vēsturi. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja pašiem veidot vēsturi, nospiežot „Patīk” uz īpaša mākslas darba, kas veltīts šiem piemiņas pasākumiem un kuru radījis ungāru mākslinieks Jānošs Brikners.

Šogad tiek atzīmētas arī divu pasaulslavenu ungāru komponistu un pianistu Bēlas Bartoka un Ferenca Lista jubilejas, ko visā Latvijā atzīmēs ar koncertiem un izstādēm.

Mazajiem un lielajiem no 8. oktobra Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā būs iespēja apskatīt antīko rotaļlietu izstādi, savukārt 22. un 23. oktobrī tirdzniecības centrā “Rīga Plaza” sadarbībā ar “Brain Games” tiks organizētas Rubika Kuba salikšanas sacensības, kurās dalībnieki rādīs ne tikai veiklību, bet arī izpaudīs savu radošumu. Lai izbaudītu ungāru kulinārijas pasauli (ēdienu un vīnu), var apmeklēt Ungārijas dienu partenrrestorānus “Renommé”, “Vieta”, “Entresol”, “36. līnija” un veikalu “Hungaricum”.

Ungārijas dienu aktualitātēm var sekot līdzi Facebook lapā.

 

Jan, 2018

Notiks projekta “Visas Taisnības” koncerti

Mūzikas projekts “Visas Taisnības” jaunā gaismā un laikmetīgā skanējumā iepazīstinās ar Raimonda Paula mūziku, kurā izmantoti dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi, pirms koncertu apmeklēšanas aicinot arī uz izstādi “Latvijai 60”. “Visas Taisnības” mūzikas projekta autori, mūziķis Raimonds Gusarevs un DJ Monsta, ir uzspodrinājuši 70. gadu latviešu estrādes mūzikas dziesmas un pārrakstījuši tās mūsdienu laikmetam raksturīgajās notīs.

Dec, 2017

Vecrīga. Ar čīzburgeru pie sienas 

Nikola Krištopane jau kopš pusaudža gadiem nodarbojas ar apartamentu īstermiņa izīrēšanu Rīgas vecpilsētā. Jau kopš mazotnes viņa sevi atceras Vecrīgā, soļojot līdzi vecākiem uz darbu, un stāstu par šo apkaimi viņai netrūkst.

Dec, 2017

Ķīpsala. Pārbaudītas vērtības

Aizvadītajos Ziemassvētkos apritēja apaļi 20 gadi, kopš uzņēmējs un ekspremjers Māris Gailis sauc sevi par īstu ķīpsalnieku. Lielāko daļu no šiem gadiem viņš kopā ar sievu arhitekti Zaigu Gaili veltījis šīs apkaimes attīstībai.

Dec, 2017

Imanta. Pazudusī pagalmu bērnība

Kas ir kopīgs Brodvejai ar Imantu? Abās šajās vietas mājas radis dejotājs un horeogrāfs Rolands Meržejevskis. Cilvēks, kurš jebkuru notikumu var pārvērst muzikālā skatuves pārdzīvojumā.

Dec, 2017

Mūki aizlidoja – templis palika

Tādi sirsnīgi smiekli. Daudz. No dienām televīzijā līdz pirmajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai “Lidojošo mūku templis”, kas nule palaista pasaulē un Latgales vēstniecībā Gors piedzīvojusi savu kārtējo pirmizrādi. “Vispār tās filmas tomēr ir sarežģīta lieta. Būtu zinājusi…’’ smejas režisore Žanete Skarule.