Veto Magazine #35

Ir iznācis kultūras žurnāla “Veto” 35. numurs, kas veltīts komandas tēmai. Tajā lasāmas intervijas ar raksnieku Paulu Bankovski, sport-punk grupu Rīta stienis, elektroniskās mūzikas apvienību Lamb, vācu reklāmas dinozauru Ingmaru Jansonu (Ingmar Janson), producentu un mūziķi no Londonas – Powell jeb Oskaru Pauelu, ilustratoru Mārtiņu Zuti un citiem.

Pauls Bankovskis sarunā ar “Veto” dalās pārdomās par rakstniecību kā amatu, kā arī skaidro, kāda vara piemīt raksnieka profesijai, savukārt grupas Rīta stienis dalībnieki atceras trakākos un smieklīgākos piedzīvojumus no saviem koncertiem. Ingmars Jansons stāsta par to, kā laba reklāma var glābt dzīvības, un dalās iespaidos par situāciju Latvijas reklāmas vidē. Bet par to, kā dīdžejam pārsteigt un uzkarsēt publiku, intervijā runā mūzikas producents Powell, kas rada neparastu, Frankenšteina briesmonim pielīdzinātu mūziku.

Komandas tēmai veltītajā numurā vēl lasāma saruna ar štāba bocmani Vladimiru Seļmu, kura darbs ir komandēt Jūras spēku vīrus, kā arī intervija ar Latvijā vienīgās motobola jeb futbola, ko spēlē motocikla mugurā, komandas pārstāvi Edgaru Vilcānu, kas stāsta par to, kā valstī vienīgā komanda cenšas uzturēt šo izzūdošo sporta veidu dzīvu. Tāpat “Veto” lappusēs lasāma diskusija, kurā režisore Laura Groza-Ķibere, Latvijas Gaidu priekšniece Agnija Jansone un zinātniece Inese Čakstiņa salīdzina komandas un individuālā darba priekšrocības, kā arī pieskaras jautājumam par sieviešu-līderu lomu dažādos kolektīvos un apvienībās.

Žurnāla fotostāsta rubrikā lasītājs varēs iepazīties ar vairākām konceptuālām cilvēku grupām, ko kopā tur vienoti mērķi, intereses vai tradīcijas – tur stāstīts par “ZAZ” automobiļu klubiņu, studenšu korporāciju, Dienas centra pašpalīdzības grupiņu un citiem. Savukārt literatūras sadaļā publicēts jaunā autora Naura Lukševica garstāsta “666” fragments.

“Veto” 35. numura ilustrācijas veidojis mākslinieks-ilustrators Mārtiņš Zutis, kas, lai radītu zīmējumus, licis sadarboties savai labajai un kreisajai rokai.

Jan, 2018

Notiks projekta “Visas Taisnības” koncerti

Mūzikas projekts “Visas Taisnības” jaunā gaismā un laikmetīgā skanējumā iepazīstinās ar Raimonda Paula mūziku, kurā izmantoti dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi, pirms koncertu apmeklēšanas aicinot arī uz izstādi “Latvijai 60”. “Visas Taisnības” mūzikas projekta autori, mūziķis Raimonds Gusarevs un DJ Monsta, ir uzspodrinājuši 70. gadu latviešu estrādes mūzikas dziesmas un pārrakstījuši tās mūsdienu laikmetam raksturīgajās notīs.

Dec, 2017

Vecrīga. Ar čīzburgeru pie sienas 

Nikola Krištopane jau kopš pusaudža gadiem nodarbojas ar apartamentu īstermiņa izīrēšanu Rīgas vecpilsētā. Jau kopš mazotnes viņa sevi atceras Vecrīgā, soļojot līdzi vecākiem uz darbu, un stāstu par šo apkaimi viņai netrūkst.

Dec, 2017

Ķīpsala. Pārbaudītas vērtības

Aizvadītajos Ziemassvētkos apritēja apaļi 20 gadi, kopš uzņēmējs un ekspremjers Māris Gailis sauc sevi par īstu ķīpsalnieku. Lielāko daļu no šiem gadiem viņš kopā ar sievu arhitekti Zaigu Gaili veltījis šīs apkaimes attīstībai.

Dec, 2017

Imanta. Pazudusī pagalmu bērnība

Kas ir kopīgs Brodvejai ar Imantu? Abās šajās vietas mājas radis dejotājs un horeogrāfs Rolands Meržejevskis. Cilvēks, kurš jebkuru notikumu var pārvērst muzikālā skatuves pārdzīvojumā.

Dec, 2017

Mūki aizlidoja – templis palika

Tādi sirsnīgi smiekli. Daudz. No dienām televīzijā līdz pirmajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai “Lidojošo mūku templis”, kas nule palaista pasaulē un Latgales vēstniecībā Gors piedzīvojusi savu kārtējo pirmizrādi. “Vispār tās filmas tomēr ir sarežģīta lieta. Būtu zinājusi…’’ smejas režisore Žanete Skarule.