Veto Magazine #39

Iznācis mūzikas, mākslas un modes žurnāla “Veto Magazine” 39. numurs, kurā šoreiz tiek izzināta rokraksta tēma. Jaunajā “Veto Magazine” numurā lasāmas intervijas ar grupas Carnival Youth dvīņiem Edgaru un Emīlu Kauperiem, grafiti un stencilu mākslinieku Daini Rudeni jeb Rudens Stencil, kinovēsturnieci Kristīni Matīsu, dokumentālā kino leģendu Jeržiju Sladkovski (Jerzy Sladkowski), basku ilustratoru Ikeru Ajestarānu (Iker Ayestarán) un citiem.

Sarunā ar Daini Rudeni iespējams iepazīt grafiti mākslas aizkulises un uzzināt, kāpēc Rudens izjūt lielu atbildību pret katru savu darbu. Savukārt kinovēsturniece Kristīne Matīsa plašā intervijā stāsta par savām attiecībām ar latviešu kino un par smalko vārdu virpināšanas mākslu redaktora darbā. Intervijā ar grupas Carnival Youth dvīņu brāļiem Emīlu un Edgaru tika meklētas abu līdzības un atšķirības – dvīņu individualitāte.

Rokraksta tēmai veltītā numura diskusijā māksliniece Paula Zariņa-Zēmane, grafoloģe Anita Millere, skolotāja Inga Treice un akordeonists Māris Rozenfelds runā par rokraksta veidošanos un tā izmaiņām dzīves laikā, kā arī par rokraksta saistību ar cilvēka personību. Tāpat žurnālā atrodams raksts par vēstuļdraugiem 20. gadsimta sākumā un divtūkstošajos, eksperiments ar mūsdienu vizuālo valodu – emociju ikonām jeb emoji, kā arī lasāmas mūziķa un komponista Jēkaba Nīmaņa piezīmes no ceļojuma pa Indiju.

Literatūras sadaļā publicēts Mārtiņa Pommera stāsts “Cilvēks uz soliņa”, bet ilustrācijas un šī numura vāka noformējumu veidojusi māksliniece Maija Kurševa.

Modes lappusēs šoreiz attēlota nakts izbraucienu romantika – modes fotosesijas autores ir stiliste Jūlija Volkinšteine un fotogrāfe Evita Goze.

Astoņdesmit lappuses biezais žurnāls maksā 4 EUR, to var iegādāties “Narvesen” preses tirdzniecības vietās, lielākajās “Jānis Roze” grāmatnīcās, “Rimi” hipermārketos, “Stockmann”, “Sky&More”, “Prisma” un “Maxima” lielveikalos, galerijā “Istaba”, “NicePlace Mansards”, vīna bārā “Vieta”, modes aksesuāru un apavu veikalos “Bang Bang”, “Boards.lv” un “Paviljons”, mākslas muzejā “Rīgas birža”, izstāžu zālē “Arsenāls”, Dekoratīvās māksas un dizaina muzejā un citur.

Veto” 39. numurs tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

vaks_39

veto_magazine_39_preview_0711 (dragged)

veto_magazine_39_preview_0711 (dragged) 1

veto_magazine_39_preview_0711 (dragged) 2

veto_magazine_39_preview_0711 (dragged) 3

veto_magazine_39_preview_0711 (dragged) 4

veto_magazine_39_preview_0711 (dragged) 6

veto_magazine_39_preview_0711 (dragged) 5

veto_magazine_39_preview_0711 (dragged) 7

veto_magazine_39_preview_0711 (dragged) 8

 

Jan, 2018

Notiks projekta “Visas Taisnības” koncerti

Mūzikas projekts “Visas Taisnības” jaunā gaismā un laikmetīgā skanējumā iepazīstinās ar Raimonda Paula mūziku, kurā izmantoti dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi, pirms koncertu apmeklēšanas aicinot arī uz izstādi “Latvijai 60”. “Visas Taisnības” mūzikas projekta autori, mūziķis Raimonds Gusarevs un DJ Monsta, ir uzspodrinājuši 70. gadu latviešu estrādes mūzikas dziesmas un pārrakstījuši tās mūsdienu laikmetam raksturīgajās notīs.

Dec, 2017

Vecrīga. Ar čīzburgeru pie sienas 

Nikola Krištopane jau kopš pusaudža gadiem nodarbojas ar apartamentu īstermiņa izīrēšanu Rīgas vecpilsētā. Jau kopš mazotnes viņa sevi atceras Vecrīgā, soļojot līdzi vecākiem uz darbu, un stāstu par šo apkaimi viņai netrūkst.

Dec, 2017

Ķīpsala. Pārbaudītas vērtības

Aizvadītajos Ziemassvētkos apritēja apaļi 20 gadi, kopš uzņēmējs un ekspremjers Māris Gailis sauc sevi par īstu ķīpsalnieku. Lielāko daļu no šiem gadiem viņš kopā ar sievu arhitekti Zaigu Gaili veltījis šīs apkaimes attīstībai.

Dec, 2017

Imanta. Pazudusī pagalmu bērnība

Kas ir kopīgs Brodvejai ar Imantu? Abās šajās vietas mājas radis dejotājs un horeogrāfs Rolands Meržejevskis. Cilvēks, kurš jebkuru notikumu var pārvērst muzikālā skatuves pārdzīvojumā.

Dec, 2017

Mūki aizlidoja – templis palika

Tādi sirsnīgi smiekli. Daudz. No dienām televīzijā līdz pirmajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai “Lidojošo mūku templis”, kas nule palaista pasaulē un Latgales vēstniecībā Gors piedzīvojusi savu kārtējo pirmizrādi. “Vispār tās filmas tomēr ir sarežģīta lieta. Būtu zinājusi…’’ smejas režisore Žanete Skarule.