Veto Magazine #40

Iznācis žurnāla “Veto Magazine” 40. numurs; šoreiz tiek pētīta “dari pats” jeb “do it yourself” tēma. Žurnāls ir kļuvis biezāks un ieguvis jaunu dizainu.

Jaunākajā “Veto Magazine” numurā lasāma intervija ar mūziķi, dzejnieku un psihoterapeitu Pēteri Dragunu, intervija ar stilistiski mainīgās grupas Ezeri līderi Miķeli Putniņu, saruna ar fotogrāfu Alni Stakli, kurš nominēts prestižajai “Prix Découverte” balvai, kā arī saruna ar kritiskās domāšanas adeptu, Latvijas Skeptiskās biedrības pārstāvi Edgaru Lapiņu.

Dari pats tēmai veltītajā numura diskusijā DIY kultūras teorētiskos aspektus apspriež Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) komunikācijas teoriju pasniedzēja Ilva Skulte, fotogrāfe Viktorija Eksta, žurnālists un producents Kārlis Lesiņš, kā arī RSU lektors, subkultūru pētnieks Normunds Kozlovs. Diskusijā tiek runāts par pārdošanas pasaules alternatīvām un par izvairīšanos iet neoliberāla Maugļa ceļu.

Savukārt praktiskās DIY šķautnes tiek pētītas, tiekoties ar dubultās identitātes īpašniekiem – cilvēkiem, kas paralēli savai profesionālajai darbībai pašmācības ceļā padziļināti iepazinuši vēl kādu arodu vai dzīvesstilu. Frizieris-mēbeļu restaurators Pāvels Parhomenko, kinozinātniece-”nulles atkritumu” dzīvesveida aktīviste Agnese Zapāne, angļu valodas skolotājs-saldējuma meistars Ojārs Vēzis un reklāmiste-krosfitiste Linda Delle dalās stāstos par jaunu teritoriju apgūšanas pieredzi. “Veto” autore Ance Tarvida veikusi eksperimentu – kādus rezultātus izdodas sasniegt, vadoties pēc internetā pieejamamām “dari pats” pamācībām, diplomēta ķīmiķe Madara Bārtule analizē narkotiku un to lietotāju iespējamās savstarējās attiecības un riskus, savukārt Alise Pabērza savā esejā atskatās uz DIY mūzikas festivālu kultūru Latvijā.

“Veto Magazine” autores Gundegas Šķēlas sarunā ar Islandē dzīvojošu mākslinieku un kultūras aktīvistu Renē Bonekampu (Rene Boonekamp) lasāms par Reikjavīkā izveidotu mākslas projektu – “vēstniecību” nelielai neapdzīvotai Rokollas (Rockall) salai, kas atrodas Atlantijas okeānā.

Literatūras sadaļā publicēts Kaspara Zaviļeiska darbs “Pasaka par Burbuli un Aromātu”.

Numurs tapis sadarbībā ar radošo direktori Annu Volkovu un grafikas dizaineru, daudzu dizaina balvu laureātu Vladimiru Leibgamu. “Veto Magazine” ieguvis jaunu, redizainētu veidolu, ir biezāks un izmēros apjomīgāks nekā iepriekšējie žurnāla numuri. Nu ierasto 80 lappušu vietā ir 120. Cena paliek nemainīga – 4 eiro.

Šajā “Veto Magazine” numurā liela loma atvēlēta fotostāstiem un vizuālajai valodai. Jaunajā “Veto” aplūkojami darbi no Krievijas fotogrāfes Anastasijas Caideres fotosērijas-antropoloģiskā pētījuma “Meistaru gadatirgus” – stāsts par sievietēm, kuras pašas sev gatavo tērpus. “Veto” lappusēs arī skatāma jaunās fotogrāfes Elizabetes Džeinas Rubenes fotosērija “Turbo Star”, Annas Volkovas un fotogrāfa Vladimira Svetlova kopdarbs “Pagaidu lēmumi”, un stilistes Jūlijas Volkinšteines un fotogrāfes Kristīnes Madjares veidotais materiāls “Blue Jeans”.

Dari pats tēmas numuram veltīto ilustrāciju autore ir māksliniece Marta Veinberga, kas veidojusi gleznas no patērētāju kultūras simboliem – tirdzniecības tīklu akciju uzlīmēm, kuras sakrājot, iespējams iegādāties dažādas preces.

“Veto Magazine” var iegādāties “Narvesen” preses tirdzniecības vietās, lielākajās “Jānis Roze” grāmatnīcās, “Rimi” hipermārketos, “Stockmann”, “Sky&More”, “Prisma” un “Maxima” lielveikalos, galerijā “Istaba”, “NicePlace”, vīna bārā “Vieta”, modes aksesuāru un apavu veikalos “Bang Bang”, “Boards.lv” un “Paviljons”, mākslas muzejā “Rīgas birža”, izstāžu zālē “Arsenāls”, Dekoratīvās māksas un dizaina muzejā un citur.

“Veto” 40. numurs tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

veto_cover_40_PressRelease

veto_magazine_40_23 (dragged)

veto_magazine_40_23 (dragged) 12

veto_magazine_40_23 (dragged) 11

veto_magazine_40_23 (dragged) 10

veto_magazine_40_23 (dragged) 9

veto_magazine_40_23 (dragged) 8

veto_magazine_40_23 (dragged) 7

veto_magazine_40_23 (dragged) 6

veto_magazine_40_23 (dragged) 4

veto_magazine_40_23 (dragged) 3

veto_magazine_40_23 (dragged) 2

veto_magazine_40_23 (dragged) 1

Jul, 2017

Kas notiek, “Positivus”?

Kad tika izziņota 2017. gada “Positivus” festivāla programma, daudzi rauca degunu – neesot neviena “lielā iemesla” festivāla apmeklēšanai. Galu galā alternatīvas izklaides iespējas šogad ir pietiekami daudz – pasaulslavenas rokgrupas koncertē Lucavsalā vai laicīgi jau ir ieplānots ceļojums uz siltajām zemēm.

Jul, 2017

Veto Magazine #40

Iznācis žurnāla “Veto Magazine” 40. numurs; šoreiz tiek pētīta “dari pats” jeb “do it yourself” tēma. Žurnāls ir kļuvis biezāks un ieguvis jaunu dizainu. Jaunākajā “Veto Magazine” numurā lasāma intervija ar mūziķi, dzejnieku un psihoterapeitu Pēteri Dragunu, intervija ar stilistiski mainīgās grupas Ezeri līderi Miķeli Putniņu, saruna ar fotogrāfu Alni Stakli, kurš nominēts prestižajai “Prix

Jun, 2017

Dialogs jāveido gudri

Aplūkot izstādi “Kopā viens” un piedalīties sarunā ar izstādes autoriem – Evelīnu Vidu (agrāk Deičmani) un amerikāņu mūziķi un komponistu Andrē Vidu – iespējams šo ceturtdien, 29. jūnijā galerijā “Alma”.

Jun, 2017

Brīnumzeme Igaunija

Izstāde “Vieta, kur viss ir labāk” mākslas un koncepcijas valodā apskata Latvijā populāro viedokli, ka kaimiņvalstī Igaunijā klājas daudz labāk nekā Latvijā. Gandrīz jebkurā pētījumā par vietējo situāciju ekonomikā, politikā, tautsaimniecībā, pilsoniskuma apziņā tiek salīdzinoši norādīts, ka Igaunijas Republikai ir labāki sasniegumi. Rezultātā Latvijas iedzīvotāju apziņā Igaunija un igauņi pēdējās desmitgades laikā no anekdotēs apsmietiem

Jun, 2017

Āgenskalns. Šlāgerpanks, slepenās ejas un literatūra

Ar rakstnieku, publicistu, nerimstošu pagrīdes mūziķi un vienkārši marginālu personību – Edmundu Frīdvaldu – tiekos spiedīgi saulainā, bet ne īpaši siltā dienā pie Āgenskalna tirgus. Ieraudzījis manu rozā skrejriteni, viņš nosaka, ka es esot palicis galīgi traks.

Jun, 2017

Ilgi gaidītais, visilgākais koncerts

Ir teiciens – kas ilgi nāk, tas labi nāk. Un 21. jūnija vakarā Lucavsalā šis teiciens ieguva reālas aprises, lielajiem, labsirdīgajiem rokeriem Foo Fighters beidzot nospēlējot koncertu Latvijā.

Jun, 2017

Sarunāties caur mākslu

“Veto” sastapa Baibu Bartkeviču pa ceļam no Liepājas uz Amsterdamu, lai aprunātos par “mazo” ikdienu Baibas profesijā un iecerēm Liepājas mākslas forumā.

May, 2017

Izcilā koncertgrupa – Foals

Jau ziņojām, ka 31. jūlijā Viļņā “Kalnai Park” estrādē uzstāsies britu indie grupa Foals, kuru mūzikas kritiķi nodēvējuši par vienu no pasaulē vislabākajām koncertgrupām. Kāds ir Foals noslēpums?