Veto Magazine #40

Iznācis žurnāla “Veto Magazine” 40. numurs; šoreiz tiek pētīta “dari pats” jeb “do it yourself” tēma. Žurnāls ir kļuvis biezāks un ieguvis jaunu dizainu.

Jaunākajā “Veto Magazine” numurā lasāma intervija ar mūziķi, dzejnieku un psihoterapeitu Pēteri Dragunu, intervija ar stilistiski mainīgās grupas Ezeri līderi Miķeli Putniņu, saruna ar fotogrāfu Alni Stakli, kurš nominēts prestižajai “Prix Découverte” balvai, kā arī saruna ar kritiskās domāšanas adeptu, Latvijas Skeptiskās biedrības pārstāvi Edgaru Lapiņu.

Dari pats tēmai veltītajā numura diskusijā DIY kultūras teorētiskos aspektus apspriež Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) komunikācijas teoriju pasniedzēja Ilva Skulte, fotogrāfe Viktorija Eksta, žurnālists un producents Kārlis Lesiņš, kā arī RSU lektors, subkultūru pētnieks Normunds Kozlovs. Diskusijā tiek runāts par pārdošanas pasaules alternatīvām un par izvairīšanos iet neoliberāla Maugļa ceļu.

Savukārt praktiskās DIY šķautnes tiek pētītas, tiekoties ar dubultās identitātes īpašniekiem – cilvēkiem, kas paralēli savai profesionālajai darbībai pašmācības ceļā padziļināti iepazinuši vēl kādu arodu vai dzīvesstilu. Frizieris-mēbeļu restaurators Pāvels Parhomenko, kinozinātniece-”nulles atkritumu” dzīvesveida aktīviste Agnese Zapāne, angļu valodas skolotājs-saldējuma meistars Ojārs Vēzis un reklāmiste-krosfitiste Linda Delle dalās stāstos par jaunu teritoriju apgūšanas pieredzi. “Veto” autore Ance Tarvida veikusi eksperimentu – kādus rezultātus izdodas sasniegt, vadoties pēc internetā pieejamamām “dari pats” pamācībām, diplomēta ķīmiķe Madara Bārtule analizē narkotiku un to lietotāju iespējamās savstarējās attiecības un riskus, savukārt Alise Pabērza savā esejā atskatās uz DIY mūzikas festivālu kultūru Latvijā.

“Veto Magazine” autores Gundegas Šķēlas sarunā ar Islandē dzīvojošu mākslinieku un kultūras aktīvistu Renē Bonekampu (Rene Boonekamp) lasāms par Reikjavīkā izveidotu mākslas projektu – “vēstniecību” nelielai neapdzīvotai Rokollas (Rockall) salai, kas atrodas Atlantijas okeānā.

Literatūras sadaļā publicēts Kaspara Zaviļeiska darbs “Pasaka par Burbuli un Aromātu”.

Numurs tapis sadarbībā ar radošo direktori Annu Volkovu un grafikas dizaineru, daudzu dizaina balvu laureātu Vladimiru Leibgamu. “Veto Magazine” ieguvis jaunu, redizainētu veidolu, ir biezāks un izmēros apjomīgāks nekā iepriekšējie žurnāla numuri. Nu ierasto 80 lappušu vietā ir 120. Cena paliek nemainīga – 4 eiro.

Šajā “Veto Magazine” numurā liela loma atvēlēta fotostāstiem un vizuālajai valodai. Jaunajā “Veto” aplūkojami darbi no Krievijas fotogrāfes Anastasijas Caideres fotosērijas-antropoloģiskā pētījuma “Meistaru gadatirgus” – stāsts par sievietēm, kuras pašas sev gatavo tērpus. “Veto” lappusēs arī skatāma jaunās fotogrāfes Elizabetes Džeinas Rubenes fotosērija “Turbo Star”, Annas Volkovas un fotogrāfa Vladimira Svetlova kopdarbs “Pagaidu lēmumi”, un stilistes Jūlijas Volkinšteines un fotogrāfes Kristīnes Madjares veidotais materiāls “Blue Jeans”.

Dari pats tēmas numuram veltīto ilustrāciju autore ir māksliniece Marta Veinberga, kas veidojusi gleznas no patērētāju kultūras simboliem – tirdzniecības tīklu akciju uzlīmēm, kuras sakrājot, iespējams iegādāties dažādas preces.

“Veto Magazine” var iegādāties “Narvesen” preses tirdzniecības vietās, lielākajās “Jānis Roze” grāmatnīcās, “Rimi” hipermārketos, “Stockmann”, “Sky&More”, “Prisma” un “Maxima” lielveikalos, galerijā “Istaba”, “NicePlace”, vīna bārā “Vieta”, modes aksesuāru un apavu veikalos “Bang Bang”, “Boards.lv” un “Paviljons”, mākslas muzejā “Rīgas birža”, izstāžu zālē “Arsenāls”, Dekoratīvās māksas un dizaina muzejā un citur.

“Veto” 40. numurs tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

veto_cover_40_PressRelease

veto_magazine_40_23 (dragged)

veto_magazine_40_23 (dragged) 12

veto_magazine_40_23 (dragged) 11

veto_magazine_40_23 (dragged) 10

veto_magazine_40_23 (dragged) 9

veto_magazine_40_23 (dragged) 8

veto_magazine_40_23 (dragged) 7

veto_magazine_40_23 (dragged) 6

veto_magazine_40_23 (dragged) 4

veto_magazine_40_23 (dragged) 3

veto_magazine_40_23 (dragged) 2

veto_magazine_40_23 (dragged) 1

Jan, 2018

Notiks projekta “Visas Taisnības” koncerti

Mūzikas projekts “Visas Taisnības” jaunā gaismā un laikmetīgā skanējumā iepazīstinās ar Raimonda Paula mūziku, kurā izmantoti dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi, pirms koncertu apmeklēšanas aicinot arī uz izstādi “Latvijai 60”. “Visas Taisnības” mūzikas projekta autori, mūziķis Raimonds Gusarevs un DJ Monsta, ir uzspodrinājuši 70. gadu latviešu estrādes mūzikas dziesmas un pārrakstījuši tās mūsdienu laikmetam raksturīgajās notīs.

Dec, 2017

Vecrīga. Ar čīzburgeru pie sienas 

Nikola Krištopane jau kopš pusaudža gadiem nodarbojas ar apartamentu īstermiņa izīrēšanu Rīgas vecpilsētā. Jau kopš mazotnes viņa sevi atceras Vecrīgā, soļojot līdzi vecākiem uz darbu, un stāstu par šo apkaimi viņai netrūkst.

Dec, 2017

Ķīpsala. Pārbaudītas vērtības

Aizvadītajos Ziemassvētkos apritēja apaļi 20 gadi, kopš uzņēmējs un ekspremjers Māris Gailis sauc sevi par īstu ķīpsalnieku. Lielāko daļu no šiem gadiem viņš kopā ar sievu arhitekti Zaigu Gaili veltījis šīs apkaimes attīstībai.

Dec, 2017

Imanta. Pazudusī pagalmu bērnība

Kas ir kopīgs Brodvejai ar Imantu? Abās šajās vietas mājas radis dejotājs un horeogrāfs Rolands Meržejevskis. Cilvēks, kurš jebkuru notikumu var pārvērst muzikālā skatuves pārdzīvojumā.

Dec, 2017

Mūki aizlidoja – templis palika

Tādi sirsnīgi smiekli. Daudz. No dienām televīzijā līdz pirmajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai “Lidojošo mūku templis”, kas nule palaista pasaulē un Latgales vēstniecībā Gors piedzīvojusi savu kārtējo pirmizrādi. “Vispār tās filmas tomēr ir sarežģīta lieta. Būtu zinājusi…’’ smejas režisore Žanete Skarule.