Vienreizēja iespēja aplūkot Flâneur rezidences rezultātu

Foto Jonass Feige

Flâneur Rīgas fotogrāfijas rezidences rezultātus aplūkot varēs to prezentācijas pasākumā 25. maijā 18.30 K. K. fon Stricka villā, kur vienreizējā instalācijā, kas tapusi kopā ar radošo kolektīvu “Orbīta”, būs redzami mākslinieku Aleksa F. Veba un Jonasa Feiges Rīgā tapušie darbi.

Flâneur fotogrāfijas rezidencei izvēlētie mākslinieki Alekss F. Vebs (Alex F. Webb) un Jonass Feige (Jonas Feige) mēnesi pavadījuši Rīgā, veidojot autorprojektus par urbānā klaiņotāja jeb flâneur tēmu. Rezidence ir daļa no starptautiska projekta, kurā fotogrāfi visapkārt Eiropai dodas apmaiņā, lai iejustos pilsētas klaiņotāja lomā, veicinot mākslinieku darbību pilsētas vidē un aicinot attīstīt svaigu skatījumu uz Eiropas pilsētām, to ģeogrāfiskajām un sociālajām ainavām. Noslēdzot mēnesi garo rezidenci, abi autori prezentēs šeit tapušos darbus vienreizējā instalācijā, ko mākslinieki veidojuši sadarbībā ar Rīgas radošo kolektīvu “Orbīta”.

Foto: Alekss F. Vebs

Foto: Alekss F. Vebs

Orbīta komentē šo kopdarbu kā unikālu kopējās prāta vētras pieredzi iepriekš savstarpēji nepazīstamu mākslinieku kompānijā: “Instalācija veidota, domājot par flâneur jēdziena būtību – klaiņotāja pastaiga ir bezmērķīga, tā ir tīra skatīšanās, apkārtējās telpas momentuzņēmums. Kā aizbēgt no momenta fiksēšanas fotogrāfijā atpakaļ pie paša momenta? Kā iziet no interpretācijas apļa atpakaļ pie tīras vīzijas? Kā atgriezties no attēlu pārsātinātības pie realitātes – no fiksācijas pie apceres?”

Aleksu F. Vebu interesē ainava un tās izmantojums stāstījuma veidošanā. 2015. gada septembrī viņš neatkarīgi izdeva apbalvoto grāmatu “Blind Landing Experimental Unit” (BLEU), kas interpretē populāru konspirācijas teoriju par NLO nolaišanos Safolkas novadā Lielbritānijā. No 2009. līdz 2014. gadam Alekss bija viens no izdevniecības “Fourteen-Nineteen” dibinātājiem un vadītājiem.

Jonass Feige fotogrāfijā mēģina atklāt un izzināt to, ko iespējams notvert tikai ar objektīva palīdzību un kas citādāk paslīdētu garām. Šo attēlu mērķis ir likt skatītājam apzināties veidu, kādā uztveram fotogrāfiju. Jonass studējis fotogrāfiju Ostkreuz fotogrāfijas skolā Berlīnē. 2015. gadā ar sēriju “Nacht auf der Sonne” ieguva Conscientious Portfolio balvu.

Orbīta ir radošs kolektīvs, kurā darbojas krievu dzejnieki un vizuālie mākslinieki. Kolektīva darbi veltīti dialogam starp dažādiem medijiem – mūziku, video, fotogrāfiju, u.c. Kopš 1999. gada kolektīvs ir publicējis vairākas dzejas un fotogrāfijas grāmatas, kā arī piedalījies izstādēs vietējā un starptautiskā mērogā.

Pasākums notiek K. K. fon Stricka villā, ieeja – bez maksas. Prezentācijas vakars būs vienīgā iespēja redzēt Feiges un Veba Rīgā tapušos darbus.

Notikumu organizē biedrība ISSP, un prezentācija ir iekļauta Rīgas Fotomēneša 2016 programmā.

Jan, 2018

Notiks projekta “Visas Taisnības” koncerti

Mūzikas projekts “Visas Taisnības” jaunā gaismā un laikmetīgā skanējumā iepazīstinās ar Raimonda Paula mūziku, kurā izmantoti dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi, pirms koncertu apmeklēšanas aicinot arī uz izstādi “Latvijai 60”. “Visas Taisnības” mūzikas projekta autori, mūziķis Raimonds Gusarevs un DJ Monsta, ir uzspodrinājuši 70. gadu latviešu estrādes mūzikas dziesmas un pārrakstījuši tās mūsdienu laikmetam raksturīgajās notīs.

Dec, 2017

Vecrīga. Ar čīzburgeru pie sienas 

Nikola Krištopane jau kopš pusaudža gadiem nodarbojas ar apartamentu īstermiņa izīrēšanu Rīgas vecpilsētā. Jau kopš mazotnes viņa sevi atceras Vecrīgā, soļojot līdzi vecākiem uz darbu, un stāstu par šo apkaimi viņai netrūkst.

Dec, 2017

Ķīpsala. Pārbaudītas vērtības

Aizvadītajos Ziemassvētkos apritēja apaļi 20 gadi, kopš uzņēmējs un ekspremjers Māris Gailis sauc sevi par īstu ķīpsalnieku. Lielāko daļu no šiem gadiem viņš kopā ar sievu arhitekti Zaigu Gaili veltījis šīs apkaimes attīstībai.

Dec, 2017

Imanta. Pazudusī pagalmu bērnība

Kas ir kopīgs Brodvejai ar Imantu? Abās šajās vietas mājas radis dejotājs un horeogrāfs Rolands Meržejevskis. Cilvēks, kurš jebkuru notikumu var pārvērst muzikālā skatuves pārdzīvojumā.

Dec, 2017

Mūki aizlidoja – templis palika

Tādi sirsnīgi smiekli. Daudz. No dienām televīzijā līdz pirmajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai “Lidojošo mūku templis”, kas nule palaista pasaulē un Latgales vēstniecībā Gors piedzīvojusi savu kārtējo pirmizrādi. “Vispār tās filmas tomēr ir sarežģīta lieta. Būtu zinājusi…’’ smejas režisore Žanete Skarule.