Viļa Lācīša “Stroika ar skatu uz Londonu” pieejama angliski

Latviešu rakstnieka Viļa Lācīša romāns-dižpārdoklis “Stroika ar skatu uz Londonu”, kas latviešu valodā iznāca 2010. gadā, tagad pieejams arī angļu valodā Kindle formātā ar nosaukumu “Stroika with a London view”.

Grāmatu uz angļu valodu tulkojis pats autors, kurš šoreiz slēpjas zem pseidonīma William B. Foreignerski. Tā kā ne viss humors ir internacionāls, ir lietas, kas tulkojumā neparādās, taču, kur nav viens, rodas kas cits – angliskajai versijai ir pārrakstītas beigas un pielikti šādi tādi elementi, kas angļvalodīgajiem lasītājiem varētu būt interesanti. Savukārt tiem, kas lasījuši romānu latviešu valodā, varētu šķist interesanti iepazīties arī ar tā jauno, nedaudz atšķirīgo versiju.

“Stroika ar skatu uz Londonu” ir Viļa Lācīša debijas romāns, kurā viņš ironiskā un aizraujošā garā aprakstījis latviešu viesstrādnieku dzīvi Anglijā

“Stroika with a London view” ir pieejama interneta veikalā “Amazon” Kindle formātā, tās cena – 1.99 £.

653780090 copy
Jan, 2018

Notiks projekta “Visas Taisnības” koncerti

Mūzikas projekts “Visas Taisnības” jaunā gaismā un laikmetīgā skanējumā iepazīstinās ar Raimonda Paula mūziku, kurā izmantoti dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi, pirms koncertu apmeklēšanas aicinot arī uz izstādi “Latvijai 60”. “Visas Taisnības” mūzikas projekta autori, mūziķis Raimonds Gusarevs un DJ Monsta, ir uzspodrinājuši 70. gadu latviešu estrādes mūzikas dziesmas un pārrakstījuši tās mūsdienu laikmetam raksturīgajās notīs.

Dec, 2017

Vecrīga. Ar čīzburgeru pie sienas 

Nikola Krištopane jau kopš pusaudža gadiem nodarbojas ar apartamentu īstermiņa izīrēšanu Rīgas vecpilsētā. Jau kopš mazotnes viņa sevi atceras Vecrīgā, soļojot līdzi vecākiem uz darbu, un stāstu par šo apkaimi viņai netrūkst.

Dec, 2017

Ķīpsala. Pārbaudītas vērtības

Aizvadītajos Ziemassvētkos apritēja apaļi 20 gadi, kopš uzņēmējs un ekspremjers Māris Gailis sauc sevi par īstu ķīpsalnieku. Lielāko daļu no šiem gadiem viņš kopā ar sievu arhitekti Zaigu Gaili veltījis šīs apkaimes attīstībai.

Dec, 2017

Imanta. Pazudusī pagalmu bērnība

Kas ir kopīgs Brodvejai ar Imantu? Abās šajās vietas mājas radis dejotājs un horeogrāfs Rolands Meržejevskis. Cilvēks, kurš jebkuru notikumu var pārvērst muzikālā skatuves pārdzīvojumā.

Dec, 2017

Mūki aizlidoja – templis palika

Tādi sirsnīgi smiekli. Daudz. No dienām televīzijā līdz pirmajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai “Lidojošo mūku templis”, kas nule palaista pasaulē un Latgales vēstniecībā Gors piedzīvojusi savu kārtējo pirmizrādi. “Vispār tās filmas tomēr ir sarežģīta lieta. Būtu zinājusi…’’ smejas režisore Žanete Skarule.